ERP news 20. října 2011
Pokud máte problémy se zobrazením NEWS, klikněte zde.
SystemOnLine.cz: Aktuální zprávy Kalendář konferencí Přehledy informačních systémů
[DATE]
ERP News
Informační systém posune firmu vpřed
jkr-01Nemáte přesnou představu o aktuálním stavu vaší firmy? Dostáváte reporty o činnosti příliš pozdě? Neznáte vaše zákazníky, jejich chování a jejich současné a budoucí potřeby? Pak vaše firma dospěla k nutnosti vyměnit jednoduchý ekonomický program za sofistikovanější podnikový informační systém ERP.
pokračování
Integrační middleware ION je základem Infor10

Infor10Společnost Infor nedávno ohlásila novou generaci podnikového softwaru Infor10 vyznačující se větší uživatelskou přívětivostí pro běžné podnikové pracovníky a kompletním portfoliem odvětvově-specifických softwarových aplikací. Její součástí je Infor10 ION Suite, odlehčená middlewarová technologie, jež mění způsob správy podnikového softwaru.

pokračování
Smluvní evidence a kontrola průběhu plnění smluv v ERP systému
09-bench-01Význam smlouvy, jakožto základního dokumentu stanovujícího vztah mezi subjekty, musí být zřetelný na všech úrovních řízení. K čemu je nám vynikající smlouva (třeba i jednostranně výhodná pro nás), když naši lidé o podmínkách ve smlouvě dojednaných neví, nebo je získávají velmi složitě?
pokračování
Oborově zaměřené ERP pro obchodní firmy
cybersoft-01Integrace ERP a e-shopu

Při výběru ERP systému je dnes na trhu k dispozici velké množství řešení. Liší se použitými technologiemi, počty modulů a funkcí, působností a samozřejmě cenou a kvalitou poskytovaných služeb. Dnes jsou na trhu krabicové systémy bez možností větších úprav, obecné systémy s možností dotvoření na míru, anebo již hotová oborová řešení. Ta jsou přitom schopna nabídnout funkčnosti, které jdou nad rámec běžných řešení.
pokračování
Hledáte informační systém pro výrobu?

10-control-01Dialog 3000S je u uživatelů známý jako podnikový informační systém pro výrobní podniky. Jeho výrobní část dokáže pokrýt skutečné potřeby a požadavky na řízení výroby, které přicházejí od výrobních firem hledajících nástroj pro řízení a kontrolu výrobních procesů. Tyto mechanismy v informačním systému Dialog nejsou uvedeny jen náznakem, ale skutečně fungují a pracují podle zvolených algoritmů. Toto naše tvrzení dokazuje také dále v článku uvedená reference zákazníka, který systém implementoval právě z důvodu potřeb rozvoje své výroby, nad kterou potřeboval získat průběžnou kontrolu.

pokračování
Buďte efektivní, buďte mobilní
ifs-01Výrobní podniky mají ve využívání informačních systémů a efektivitě provozu významné mezery, které je budou více a více omezovat v dalším rozvoji, vyplývá to z nové studie společností IFS a Mint-Jutras, které se zúčastnilo téměř tři sta výrobních ředitelů. Studie ukazuje, že jen o málo více než čtvrtina výrobních podniků dokáže přistupovat k podnikovému informačnímu systému typu ERP, CRM, EAM či BI prostřednictvím mobilních zařízení. Mobilní přístup přitom umožní zrychlení a zefektivnění celé řady činností, především pak v oblastech obchodu, logistiky či servisu mimo sídlo společnosti.
pokračování
Rostoucí zájem o mobilní přístup k ERP

ifs_studie_erp_1138Společnost IFS zveřejnila studii, z níž vyplývá, že většina výrobních ředitelů nemá téměř žádný přístup k podnikovým informačním systémům prostřednictvím mobilních zařízení. Studie je výsledkem rozsáhlého průzkumu, který společnost IFS realizovala ve spolupráci s analytickou agenturou Mint-Jutras a kterého se zúčastnilo více než 281 výrobních ředitelů. Pouze 27 % z nich uvedlo, že může některé funkce podnikového softwaru obsluhovat pomocí mobilního zařízení. Celých 47 % respondentů však konstatovalo, že přístup k ERP prostřednictvím mobilního zařízení mají velmi omezený nebo žádný. Respondenti potvrdili, že možnosti mobilního přístupu přikládají při výběru ERP a dalšího podnikového softwaru velký význam. Nejde však jen o možnost přístupu, ale také o intuitivnost rozhraní. 82 % dotázaných dokonce uvedlo, že rozhraní pro ně bylo při výběru dané softwarové aplikace stejně důležité, jako funkcionalita.

pokračování
K2 atmitec představila ERP řešení pro webové prohlížeče

K2_erp_1142Ve dnech 12. - 13. října 2011 se v kongresovém sálu a přilehlých salóncích hotelu Holiday Inn Brno uskutečnil pravidelný workshop společnosti K2 atmitec. Nejvýznamnější novinkou letošního K2 workshopu bylo představení nové generace Informačního systému K2 s přívlastkem 4WEB, která je určena pro internetové prohlížeče. Uživatelé Informačního systému K2 tak již nebudou vázáni na svou kancelář či notebook, ale mohou se k důležitým datům dostat z jakéhokoli počítače. Vše, co k tomu potřebují, je připojení k internetu a libovolný moderní internetový prohlížeč. Přímo na workshopu byla naživo představena první část, a sice CRM řešení. Ostatní části systému budou následovat dle požadavků a potřeb zákazníků.

pokračování
Byznys ERP podporuje výrobní procesy v Dagro Plzeň

Byznys_ERP_Dagro_1142Kvůli zefektivnění řízení a sledování průběhu výroby se společnost Dagro Plzeň, výrobce interiérových prvků pro luxusní vozy, rozhodla rozšířit stávající instalaci podnikového informačního systému Byznys ERP o modul Výroba. Projekt realizovala společnost Fugasoft, implementační partner J.K.R. V rámci úvodní analýzy výrobních procesů došlo ke stanovení hlavních cílů implementace a způsobu jejich řešení. Firma Dagro Plzeň kladla důraz zejména na lepší přehled o toku materiálu, stavu zásob na skladě a zakázkách. Modul Výroba informačního systému Byznys ERP byl ve společnosti Dagro Plzeň nasazen v mezích standardní funkčnosti pouze s menší programovou úpravou. Jednalo se o vytvoření speciální tiskové sestavy plánu dodávek materiálu. Ta uživateli ve spolupráci se systémem odvolávek modulu Skladové hospodářství dokáže navrhnout termíny objednání potřebných materiálů tak, aby byly k dispozici nejdéle před započetím vlastní výroby. Instalace terminálů ve výrobních prostorách zase umožnila pracovníkům zadávat výrobní hlášení v reálném čase.

pokračování
Informační systém pro zakázkovou produkci špičkové elektroniky
torola-01Společnost Torola electronic byla založena v roce 1991. Od počátku je orientována na vlastní vývoj, prodej a servis elektronických zařízení. Zabývá se zakázkami pro velké výrobce i vývojem vlastních produktů, jako jsou například taxametry. Svou produkci realizovala zpočátku kooperací s výrobními firmami, koncem devadesátých let si ale pořídila nové technologie a prostory, což jí umožnilo realizovat vlastní výrobu, vyvinout další produkty a uspět s nimi na českém i evropském trhu. V případové studii vás seznámíme s genezí výběru a implementace nového informačního systému, který v současnosti pomáhá zlepšovat hlavní ekonomické ukazatele firmy.
pokračování
HELIOS Orange nasazen v kovovýrobě

fluokov_he_1138Zámečnictví, kovoobráběčství, výroba strojů či řezání laserem – to vše patří do portfolia činností společnosti Fluokov, která se na začátku letošního roku stala zákazníkem informačního systému HELIOS Orange. Na projektu je zajímavé mimo jiné i to, že významná část výroby Fluokovu je určena pro jednoho hlavního zákazníka, jehož specifické požadavky musel systém také řešit a vyžadoval proto specifické úpravy. Před zavedením systému HELIOS zde využívali jednodušší informační systém od jiného dodavatele - jednalo se o samostatné moduly bez hlubších vazeb, které nezahrnovaly veškeré oblasti chodu firmy. Vedení Fluokovu se proto posléze rozhodlo pořídit nový, komplexní informační systém, od nějž si slibovalo především zlepšení toku informací ve společnosti a možnost zpracování všech oblastí firmy včetně přímého propojení výroby do modulu mzdy a samozřejmě do skladů a posléze účetnictví. Ve výběrovém řízení zvítězil informační systém HELIOS Orange z produkce Asseco Solutions.

pokračování
Reengineering systému SAP pro Matador

matv_sap_1138Společnost Aimtec realizovala rozsáhlý projekt reengineeringu podnikového informačního systému SAP ERP ve společnosti MATADOR Automotive Vráble. Tato zakázka představuje svého druhu unikátní řešení v oblasti reengineeringu informačního systému komplexu provozoven a skladů. Společnost MATADOR nyní přehledně disponuje materiálem napříč všemi svými provozy a sklady, v reálném čase řeší požadavky odběratelů i dodavatelů a umí podchytit a vykázat důležitá data. Zavedený systém jí umožňuje mít okamžitý přehled o materiálových i finančních tocích uvnitř společnosti, jejích závodů, mezi nimi i směrem do vnějšího prostředí. Zjednodušení celkové struktury přitom umožňuje uživatelům její bezpečné zvládnutí.

pokračování
Inzerce
Inzerce
Časopis IT Systems / Speciální vydání
Aktuální číslo časopisu IT SystemsAktuální číslo časopisu příloha #1
Recenze ERP systémů
Inzerce
Inzerce
Přehledy
Inzerce
Inzerce
Kalendář akcí
říjen - 2011
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
IT Systems podporuje
# 25.10. - 25.10. Konference Bezpečnost kyberprostoru - Cyberspace Security...
# 1.11. - 1.11. Informační systémy výroby
# 2.11. - 2.11. Cloud Computing Conference
# 3.11. - 3.11. Security Upgrade 2011
Přidej akci
ERP news zasílá redakce časopisu IT Systems
Vydavatelství CCB, spol. s r.o. | Okružní 19, Brno 638 00 Tel./Fax: +420/ 545 222 779
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám ERP news zasílali, klikněte prosím zde na nebo nás kontaktujte
Náměty a připomínky k obsahu zasílejte na adresu odpovědného redaktora
Technická realizace: Webservis© 2011 CCB, spol. s r.o.
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP