Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Partneři webu

ANAFRA je novým partnerem ERP systémů HELIOS

Pátek, 10 Červen 2022 08:23

anafraSpolečnost ANAFRA poskytuje již od roku 2006 svým zákazníkům hostingové a cloudové služby, které jdou ruku v ruce se serverovým hardware. Od letošního roku rozšířila ANAFRA svoji nabídku o ERP systém HELIOS, který zná velmi dobře z pozice uživatele a může tak zákazníkům nabídnout své dlouholeté zkušenosti jako nový partner společnosti Asseco Solutions.

„V roce 2010 jsme, díky rychlému růstu a přirozenému vývoji, intenzivně pocítili nezbytnost implementace informačního systému,“ vzpomíná Jan Franc, jednatel a majitel společnosti ANAFRA. „Provedli jsme výběrové řízení, během kterého jsme testovali přední ERP systémy na trhu, a HELIOS Orange jednoznačně poskytoval všechny funkcionality, které jsme potřebovali. Jedním z rozhodovacích bodů byla otevřenost HELIOSu v komunikaci s vnějším světem, což bylo potřebné pro synchronizaci našeho e-shopu www.smicro.cz,“ dodává.

V průběhu času bylo ve společnosti ANAFRA také založeno vlastní oddělení vývoje software. Do vývoje a přizpůsobení systému HELIOS Orange firma v průběhu 12 let investovala tisíce hodin. „S informačním systémem HELIOS, v němž vidíme i po mnoha letech velký potenciál, umíme pracovat a plně jsme již porozuměli jeho struktuře,“ konstatuje Jan Franc.

Bylo tedy logické, že dalším krokem bylo vydat se s nabytým know-how k zákazníkům. Ideální cestou, o které vedení obou firem začalo hovořit, bylo přímé partnerství s Asseco Solutions.

„Za ta léta jsme porozuměli nejen programovací a implementační části, ale i jednotlivým procesům a umíme s nimi našim zákazníkům plně vyjít vstříc,“ říká Jan Franc. „Našim zákazníkům nabízíme full-scale řešení, od virtuálního serveru po kompletní správu IT, neboli přijímáme odpovědnost za IT našich zákazníků. Pomyslným chybějícím dílkem skládačky byly právě ERP systémy, se kterými jim chceme také pomáhat a rozvíjet je. Našim cílem je pro zákazníka zastřešit celé IT od A do Z – není nutné, aby byl technicky jakkoliv zdatný, vše umíme navrhnout a zprovoznit.“

Do budoucna má ANAFRA, již v roli partnera systémů HELIOS, v plánu vyvíjet a implementovat další vlastní moduly, které budou nejen pomáhat jejím zákazníkům, ale také svému vlastnímu systému.

„Tento přerod našeho zákazníka v našeho partnera sleduji s velkou radostí. Je to samozřejmě posílení naší partnerské sítě. Zároveň vnímám znalost role zákazníka HELIOSu jako výhodu, ze které může těžit na svých implementacích sama ANAFRA, ale především její zákazníci,“ uvádí Jan Škarban vedoucí partnerské sítě Asseco Solutions.


Mohlo by vás zajímat:
 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP