Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Tematické seriály

Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Partneři webu

VENTUS bude spravovat ekonomické procesy Krnovských opraven a strojíren

Úterý, 14 Prosinec 2010 17:39

kropst_vent_1050Společnost KVADOS spolu s partnerem ITeuro uspěla ve výběrovém řízení na dodávku komplexního informačního systému pro Krnovské opravny a strojírny. Pomocí produktu VENTUS budou zajišťovány ekonomické procesy. Mezi implementované agendy patří účetnictví, pokladna, banka, plánování, majetek, fakturace nebo platební žurnál. Pro efektivní manažerská rozhodnutí poslouží nástroje MIS (Manažerský informační systém) a OMIS (Operativní manažerský informační systém). Projekt přinese pro Krnovské opravny a strojírny řadu výhod. Díky komplexnímu interface s výrobním systémem SyteLine a střední databázi bude možné kompletně sledovat historii přenášených informací mezi oběma řešeními. Převody dokladů budou nově probíhat průběžně a automaticky, což zpřístupní dílčí výsledky hospodaření a zajistí jeho lepší controlling.

Mezi další přínosy patří zejména snížení počtu používaných systémů a vytvoření jednotné platformy, která bude spravovat veškeré doklady, automaticky je synchronizovat, a to i s návazností například na skladové hospodářství. VENTUS zároveň zavádí nové automatické procesy jako párování faktur přijatých s příjemkami, které se dosud musely provádět manuálně a složitě.

Díky tomu lze přesunout jádro práce uživatelů od mechanického pořizování dokladů ke kontrolní činnosti, sníží se časové ztráty a zefektivní procesy. Počítá se i s možností práce z domu dané vysokou úrovní zabezpečení a pokročilými definicemi oprávnění. Do rutinního provozu přejde projekt v únoru 2011.


 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP