Exkluzivní partner sekce

Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Partneři webu

Systém HELIOS Green pro bezpečnostní agenturu

Pátek, 12 Srpen 2011 16:01

hg_ghs_1132Letos na jaře se společnost G4S Secure Solutions (CZ) rozhodla pro implementaci systému HELIOS Green a stala se tak zákazníkem Asseco Solutions stejně jako společnost G4S Cash Solutions, která využívá již několik let HELIOS Orange. Před pořízením systému HELIOS pracovali v G4S Secure Solutions s různými ERP systémy. Ani jeden však potřebám společnosti plně nevyhovoval. Posléze se navíc objevil další faktor - konsolidace skupiny a s tím spojené sloučení tří právnických osob - G4S Secure Solutions, G4S Cash Solutions a ZASIS. Protože G4S Cash Solutions v té době již delší dobu využívala HELIOS Orange byl HELIOS hlavním kandidátem na nový informační systém pro celou skupinu G4S. Vzhledem k významu společnosti G4S a z toho plynoucích vysokých požadavků na nový informační systém byl doporučen informační systém HELIOS Green.

Na jaře 2011 proběhla implementace a od 1. dubna byl systém HELIOS Green uveden do ostrého provozu. Od tohoto data pokrývá ve společnosti G4S Secure Solutions oblasti Ekonomiky a Účetnictví, Zakázky, Skladů a Controllingu. Implementace však, vzhledem k úpravám některých funkcionalit, pokračuje i nadále. Celá implementace systému byla časově poměrně náročná, problém spočíval například v dosud nezfúzovaných společnostech.

 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP