Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Partneři webu

Od modernizace personalistiky k novému ERP systému

Pátek, 30 Červen 2023 15:07

Akciová společnost Slovenské magnezitové závody (SMZ) je největším těžebním a zpracovatelským závodem magnezitu na Slovensku. K řízení všech klíčových procesů dnes využívá ERP systém KARAT, přestože původně hledala pouze nový informační systém pro personalistiku a mzdy. Po zvážení možností a výhod komplexního ERP systému se ale společnost brzy rozhodla přejít na systém KARAT se všemi agendami.

Výběr nového informačního systému pro personalistiku a mzdy se pro firmu SMZ stal nevyhnutelným krokem v důsledku potřeby rychlejšího začleňování legislativních změn do systému. Při posuzování vhodných řešení ale došlo ke změně pohledu na celkovou funkčnost a možnosti používaného ERP řešení. Tehdy používaný systém totiž stagnoval a dodavatel ho přestal rozšiřovat o nové funkce. Jednotlivé agendy byly proto přesouvány na různé jiné IS a do tabulek a textových dokumentů, což vedlo ke vzniku nepřehledných datových struktur.

Proto se společnost SMZ rozhodla pro kompletní přeměnu informačního systému a přechod na ERP systém KARAT se všemi agendami. Rozhodujícími faktory byla komplexnost, otevřenost a modulárnost nového systému. KARAT je totiž komplexní ERP systém, který nabízí uživatelsky přehledné prostředí, je otevřený pro změny a rozšíření funkcí, podporuje moderní komunikační prostředky a je dostupný i v mobilní verzi. Podporuje technologie jako čtečky kódů, bezpapírovou evidenci nebo elektronické podpisy.

Rozhodnutí pro KARAT ale nepadlo hned. Výběrové řízení probíhalo ve dvou fázích. Nejprve bylo osloveno pět dodavatelů, z nichž do druhé fáze postoupili dva až nakonec padla volba na IS KARAT.

Systém byl následně implementován a uveden do provozu ve 2 fázích – k 1. 1. 2021 byl spuštěn modul Personalistika a Mzdy a o rok později, 1. 1. 2022, Ekonomika a Logistika. Na jeho zavádění společnost SMZ spolupracovala s certifikovaným solution partnerem STEP software.

Foto: SMZ a.s. (www.smzjelsava.sk)


Mohlo by vás zajímat:
 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP