Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Partneři webu

Therma FM nahradila excelové řízení ERP systémem HELIOS Nephrite

Pondělí, 17 Duben 2023 14:09

Magnetické obvodySpolečnost Therma FM je původní česká výrobní spo­lečnost, podnikající od roku 1998 v oblasti elektro­technických plechů a dalšího hutního materiálu. Firma se primárně zabývá výrobou kvalitních magnetických obvodů (transformátorových jader) pro konstrukci elektrických strojů a zařízení. Nedávno se vedení společnosti rozhodlo zásadním způsobem modernizo­vat systém řízení podniku a nasadit informační systém. Volba nakonec padla na ERP systém HELIOS Nephrite, který zde implementovala společnost BERGHOF SYSTEMS a který od 1. dubna v Therma FM pokrývá všechny klíčové podnikové procesy.

„V naší společnosti jsme dlouhodobě pociťovali všeobecně známé neblahé důsledky tzv. dispečerského řízení a „excelového hospodářství“ a proto jsme se rozhodli pro pořízení podnikového informačního systému,“ říká Aleš Křiva, jednatel společnosti Therma FM.

„Na základě dlouhodobých pozitivních zkušeností se společností BERGHOF SYSTEMS jsme akceptovali jejich doporučení HELIOS Nephrite. Dnes již mohu potvrdit, že výběr produktu i dodavatele byl dobrou volbou. Systém nám úspěšně pokrývá všechny podnikové procesy a mimo podpory operativních činností začínám využívat dostupných informací i pro manažerské rozhodování. Díky tomu, že jsme vybrali řešení kategorie Enterprise, jsem si jist, že nás bude úspěšně podporovat při růstu firmy i v budoucnu,“ dodává Aleš Křiva.

Společnost BERGHOF SYSTEMS s.r.o. na projektu úzce spolupracovala s renomovanými implementačními partnery ze sítě HELIOS Open: NVSP, a.s. a POSYS,spol. s r.o. Řešení bylo v souladu s harmonogramem úspěšně předáno do rutinního provozu od 1.4.2023.

Ilustrační foto: Therma FM


Mohlo by vás zajímat:
 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP