Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Tematické seriály

Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Partneři webu

ŽALUZIE NEVA nasadí ERP systém Infor SyteLine, nový konfigurátor a MES

Pondělí, 13 Prosinec 2021 10:22

ŽALUZIE NEVASpolečnost ŽALUZIE NEVA, která je předním českým výrobcem stínicí techniky, se rozhodla během roku 2022 významně modernizovat své řešení. Firma původně hledala především robustní konfigurátor s B2B portálem, ale při výběru se nakonec rozhodla pro celkovou modernizaci ve spolupráci se společností ITeuro. Zvolené řešení bude postaveno okolo ERP systému Infor SyteLine (CloudSuite Industrial) včetně integrovaného nástroje pro pokročilé plánování a rozvrhování výroby (APS) a rozšiřujícího modulu pro servis a interní údržbu. ERP systém následně doplní konfigurátor Infor CPQ a MES řešení InduStream z vlastního vývoje ITeuro.

V ERP systému Infor SyteLine budou nastavena workflow pro zajištění hladkého průchodu výrobních zakázek a podpůrných procesů. Výrobní stroje budou přes řešení InduStream automaticky odvádět data o výrobě, zároveň budou z ERP systému dostávat instrukce pro jednotlivé zakázky. Operátoři po dokončení operací budou práci odvádět průběžně přes nové terminály. Získané informace se použijí pro zpřesňování norem a pro lepší plánování.

„Stávající informační systém již nevyhovoval našim nárokům, a to zejména z hlediska podpory řízení a plánování výrobních operací. Od nového řešení očekáváme těsnější provázání vnitropodnikových procesů a možnost jejich následného rozvoje, výrazné zpřesnění plánování a řízení výroby a nahrazení konfigurace výrobků robustnějším řešením. Nad rámec našich požadavků implementujeme také integrovaný servisní modul, měření a vyhodnocování celkové efektivity zařízení a průběžné sledování odvedené práce, což nám zajistí výrazně lepší přehled o rozpracované výrobě a toku materiálu,“ říká David Rakus, IT manažer společnosti ŽALUZIE NEVA.

ŽALUZIE NEVA

Nájezd rutinního provozu nového informačního řešení je naplánován na 1. ledna 2023. S ERP systémem pak bude pracovat 60 uživatelů a 6 servisních techniků. Do výrobního provozu bude nainstalováno 14 terminálů s MES aplikací InduStream, která zároveň zajistí obousměrný přenos dat u 9 strojů.


Mohlo by vás zajímat:
 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP