Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Partneři webu

Poskytovatel robotických technologií pro jaderný průmysl přešel na cloudové řešení Infor

Čtvrtek, 07 Prosinec 2023 11:01

Společnost INETEC, poskytovatel technologií pro nedestruktivní testování, přešla na cloudové řešení Infor CloudSuite Industrial Enterprise využívající platformu Amazon Web Services (AWS). Cílem je zlepšení podpory aktivit INETECu po celém světě a také snížení nákladů na správu IT. Řešení bylo nasazeno ve spolupráci s formou IPL Consulting, regionálním obchodním a implementačním partnerem společnosti Infor, a spuštěno do produkčního provozu v říjnu 2023.

INETEC se sídlem v Chorvatsku nabízí irobotické technologie a software pro nedestruktivní kontrolu provozů, především jaderných elektráren. S ohledem na své specifické zaměření, ale také mezinárodní působení hledal INETEC sofistikované a flexibilní ERP řešení. nakonec si zvolil a implementoval Infor LN, nejprve v on-premise verzi, ale vzhledem k dynamickému růstu a založení nové dceřiné společnosti na Blízkém východě se společnost loni rozhodla přejít na cloudovou verzi a v průběhu letošního roku projekt zrealizovala.

Společnost díky tomu nyní potřebuje méně IT správy, v porovnání s původní on-premise verzí ubyly nákladné a časově náročné verzování a upgrady, a snazší přístup k datům po celém světě poskytuje více možností pro využití mobilních aplikací, což je důležité pro zaměstnance pracující po celém světě. Analytické možnosti řešení poskytují manažerům lepší a přesnější přehled o jednotlivých projektech a projektových nákladech a vedou k lepším rozhodnutí. Společnost navíc začala používat nově lokalizovaný cloudový systém v chorvatštině.

„Na verzi Infor CloudSuite Industrial Enterprise oceňujeme zejména minimální potřebu customizace standardní verze,“ řekl Damir Osterman, CIO ve společnosti INETEC. „Cloudová verze dokonale zapadla do našeho obchodního prostředí a pomáhá nám lépe řídit naše globální aktivity. Po migraci na cloud očekáváme, že v budoucnu nebudeme potřebovat významné investice do hardwaru a infrastruktury, protože můžeme využívat infrastrukturu spravovanou poskytovatelem cloudových služeb, což by mělo vést k úsporám nákladů.“

Vzhledem k tomu, že Infor zajišťuje údržbu a aktualizace infrastruktury, snižuje se časová zátěž IT týmu a úsilí věnované rutinním úkolům, jako je záplatování a aktualizace systému. Centralizované nástroje pro správu v cloudu zároveň zjednodušují administraci a přehled o stavu systému, což usnadňuje správu a monitoring systému a dat.

„Fungování naší společnosti je nyní škálovatelnější, díky čemuž se můžeme lépe přizpůsobit růstu a změnám v poptávce, což je pro naše globální aktivity s různými potřebami zdrojů v různých regionech klíčové,“ uzavírá Osterman.


Mohlo by vás zajímat:
 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP