Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Partneři webu

Jak na implementaci ERP systému, aby to firmě přineslo vysokou přidanou hodnotu?

Public relations

SoliteaNasadit do firmy ERP systém a nasadit ho tak, aby tím firma získala skutečně konkurenční výhodu, to je diametrální rozdíl. Přečtěte si tipy z praxe, které přináší zkušení konzultanti systému Byznys.

Pouze 10 % firem zvládne implementaci ERP systému tak, že to pro firmu představuje opravdový přínos. Tak mluví výzkumy. A praxe toto tvrzení jen a jen potvrzuje.

Proč se to firmám nedaří? Jaké chyby dělají? Na co by si měly dát pozor?

Odborníci ERP systému Byznys se rozhodli předat své bohaté zkušenosti. V přehledném e-booku přináší srozumitelné a praxí osvědčené tipy, jak na implementaci ERP systému.

Žádné zkreslené informace nebo přibarvené marketingové výstřely. Toho se nedočkáte. Naopak vás čeká tvrdá pravda, co se hůře poslouchá, ale o to více budete na implementaci systému připraveni.

Na implementaci ERP systému musíte mít ve firmě zázemí

Často se firmy upínají k ERP systému jako nástroji, který sám vše spasí. Někdo to firmě poradil, možná si zástupci vedení přečetli o tom, jak informační systém dá všechno dohromady. A bezhlavě se do toho vrhnou.

To nedopadá dobře.

V případě tak velkého projektu, jako je nasazení ERP systému, se hodí nejdříve trochu zpomalit a vše si pořádně rozmyslet. Protože jestli investici do ERP systému nebudete brát jako opravdu promyšlený a strategický krok, pak je snad výhodnější do toho nejít vůbec.

To, co potřebujete, je především zázemí a infrastruktura ve vlastní firmě.

Aby celý projekt nasazení nového informačního systému do firmy dopadl úspěšně, musíte k ní přistoupit jako k události roku.

V první řadě je potřeba delegovat správnou osobu. Někoho, kdo bude mít časovou kapacitu, zodpovědnost a zároveň přehled o firemních procesech. Případně bude mít k ruce další kolegy, kteří znají detailně chod jednotlivých oddělení.

Zapomenout ale nesmíte ani na ostatní kolegy. Motivovat zaměstnance, aby v novém systému neviděli protivníka ale pomocníka, to je další z předpokladů úspěšného nasazení.

Obecně si musíte uvědomit, že implementace ERP systému je o spolupráci dvou stran. Ano, tohle zrovna slyšet nechcete, ale kromě ochoty budete muset věnovat projektu i svůj čas. Hrubý odhad dokonce říká, že vás to bude stát 2× více času než samotného dodavatele ERP systému, který těží ze své zkušenosti s podobnými projekty.

Všemu ale předchází ještě jeden zásadní krok, a to je výběr samotného partnera. Nezapomeňte, že pořízení ERP systému může být investice klidně na celý život. K tomu budete potřebovat opravdu spolehlivého partnera, se kterým si budete rozumět.

Všechny tipy, jak na implementaci ERP systému, najdete v praktickém e-booku od zkušených konzultantů ERP systému Byznys.

Automatizacia

Péče je náš byznys

Byznys je tradiční český hráč, který se na poli ERP systémů pohybuje od roku 1991. Dnes, jako produkt společnosti Solitea, patří mezi nejvyspělejší a nejrozšířenější podnikové informační systémy pro střední a větší firmy všech oborů.

Kromě samotného systému představuje Byznys také tým odborníků, kteří nejen pomohou s nasazením systému, ale především o uživatele pečují i následně při běžném provozu po zavedení.

Byznys pomáhá firmám růst.


Mohlo by vás zajímat:
 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP