Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Partneři webu

Money S4: ERP systém, který mile překvapí nejednu firmu

Public relations

Každá firma je jedinečná a potřebuje pro svůj rozvoj a účinné řízení podnikových procesů funkční řešení odpovídající jejich specifickým potřebám. ERP systém Money S4 předčí všechna očekávání. Důkazem je stovka spokojených uživatelů včetně společnosti PEMA CAR.

Firma PEMA CAR, která se specializuje na prodej autodoplňků, přešla po 20 letech používání účetního systému Money S3 na nový ERP systém Money S4. Nové řešení zjednodušilo práci a urychlilo vyřizování a vychystávání objednávek téměř o polovinu. A nejen to.

S růstem objemu práce rostou požadavky na podnikové systémy

Jakmile se zvyšuje objem práce, se kterým se firma musí každý den vypořádávat, rostou logicky i nároky na podnikové systémy. Efektivní řešení je klíčové pro udržení produktivity a konkurenceschopnosti podniku.

Jednatel PEMA CAR, Petr Šotek, tento zlomový bod ve své firmě poznal na svém účetním systému: „Náš systém byl tak přetížený, že účetní ani nemohla spustit sestavy k DPH. Pro nás to byl jasný signál, že jsme systém přerostli.“

Hlavními požadavky firmy, které očekávali od nového systému, byly urychlení procesů a příprava na další firemní růst a zjednodušení práce obchodníkům.

Konzultanti ze společnosti Seyfor potvrdili, že systém Money S4 bude schopen tyto požadavky splnit. Systém se implementoval v prosinci 2021 a v polovině ledna 2022 byl úspěšně spuštěn v ostrém provozu.

Analýza odhalí i potřeby, o kterých firma ani netuší

Všechno začíná předimplementační analýzou. Tu se nevyplácí podcenit. Z jakého důvodu?

Ve firmě PEMA CAR během této analýzy zjistili konzultanti ze Seyforu, že ERP systém Money S4 má potenciál urychlit i skladové procesy. Což mezi požadavky firmy původně vůbec nebylo. Díky zavedení modulu Mobile a PDA zařízení, se skladové procesy firmy zautomatizovaly, zrychlily a výrazně zjednodušily.

Tento krok firma PEMA CAR hodnotí následovně: „Zrychlení skladových procesů považujeme za jednu z největších předností Money S4. Procesy okolo vychystávání objednávek se na skladě zrychlily o zhruba 30 % a na fakturačním oddělení o 40 %.“

Účinné řešení pro každé firemní oddělení

ERP systém se dotkne takřka každého ve firmě. Dokáže totiž přizpůsobit své funkce a moduly specifickým potřebám každého firemního oddělení. Tímto způsobem mohou oddělení maximalizovat výkon a efektivitu, optimalizovat své procesy a zlepšit celkovou koordinaci a komunikaci.

Ve firmě PEMA CAR se nový systém výrazně dotknul obchodního oddělení. Nově je obchodníky využíván doplňkový modul iObchodník, který byl speciálně upraven pro jejich potřeby a který lze všemi snadno pochopit za 10 minut. Jeho předností je jednoduché rozhraní, které obchodníkovi zobrazuje pouze nezbytné funkce.

ERP systém, který funguje nad očekávání

ERP systém Money S4 umožňuje firmám optimalizovat a automatizovat procesy, zlepšovat efektivitu a snižovat náklady. Lze díky němu propojit různá oddělení a zdroje informací do jediného celku, zpřístupnit aktuální data a procesy a zjednodušit jejich správu. ERP systém může být navíc přizpůsoben specifickým potřebám každé firmy.

Money S4 naplnilo v PEMA CAR všechny potřeby, které od nového systému měli. Navíc překvapilo zrychlením práce hned na několika odděleních, se kterými zprvu ani nepočítali.

„Money S4 předčilo naše očekávání. Jeho největší přínos vidím v systematizaci práce, úspoře času ve skladu a pro mě osobně také v manažerské přívětivosti. Jako majitel si jednoduše dohledám data, která potřebuji.“ hodnotí jednatel PEMA CAR Petr Šotek.

PEMA CAR


Mohlo by vás zajímat:
 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP