Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Partneři webu

Nová verze informačního systému K2 Ori přináší řadu vylepšení

Pátek, 19 Listopad 2021 13:05

K2 OriJako každoročně uvedla i letos společnost K2 novou verzi informačního systému K2. Letošní verze nese název Ori a obsahuje řadu vylepšení i novinek, mezi něž patří například zjednodušená tvorba dashboardů nebo vlastní řešení pro sledování výroby v reálném čase. Nová verze K2 přináší také vlastní docházkový systém a nabízí rozsáhlá vylepšení zjednodušující práci na mobilních zařízeních.

Nová verze umožňuje i lepší škálovatelnost výkonu díky proaktivnímu monitoringu výkonu a modulu LoadBalancer pro dynamické rozkládání zátěže mezi více aplikačními servery. Několika zásadních vylepšení se dočkal také K2 e-shop, který je součástí samotného ERP systému a který nyní cílí i na nejnáročnější zákazníky v segmentu e-commerce.

Tomáš Szkandera
Tomáš Szkandera

„V minulosti jsme přinesli vlastní řešení řízených skladů, takzvané WMS, manažerské vyhodnocování, e-shop, CRM, kontaktní centrum nebo DMS. Letos jsme K2 rozšířili o funkcionalitu MES neboli výrobního informačního systému, nebo monitoring docházky,“ popisuje Tomáš Szkandera, šéf vývoje K2.

Stále častěji do výrobních i velkoobchodních firem proniká také internet věcí (IoT). Celá řada čidel i samotných strojů dokáže sbírat důležitá data a posílat je dále. Nově umí tyto informace číst a dále s nimi pracovat i Informační systém K2. „Různé provozní parametry, jako například teplotu, vlhkost nebo vibrace, můžete monitorovat přímo ve své K2, a to dokonce v reálném čase. Díky tomu může ERP systém automaticky vytvářet protokoly k šaržím ve výrobě, zakládat požadavky na údržbu daného zařízení nebo monitorovat spoustu dalších věcí. Možnosti využití internetu věcí je skutečně široké,“ říká manažer vývoje K2 Tomáš Kupčík.

Tomáš Kupčík
Tomáš Kupčík

„Náš ERP systém má data z různých úseků firmy a díky nově vylepšeným dashboardům mohou uživatelé data mezi sebou kombinovat a nacházet tak zajímavé korelace, které nemusí být na první pohled patrné. Díky odvodu výroby a čidlům měřícím obsah oxidu uhličitého ve vzduchu lze například najít souvislost mezi produktivitou práce a čerstvostí vzduchu ve výrobě,“ zmiňuje jeden z příkladů využití Kupčík.

Novou verzi K2 ori ocení také firmy pohybující se v oblasti e-commerce. K2 e-shop, který je součástí samotného ERP systému, se totiž dočkal hned několika zásadních vylepšení. „Poptávka po e-shopech v poslední době neustále roste. Proto jsme se rozhodli K2 e-shop vylepšit tak, aby vyhovoval i těm nejnáročnějším a největším zákazníkům ze světa e-commerce. Díky využití technologie Redis jsme zásadním způsobem vylepšili cachování celého e-shopu. Společně s vlastním obrázkovým serverem, který se stará o automatickou optimalizaci produktových fotografií, jde o jedny z nejmodernějších a nejrychlejších technologií, které jsou na trhu v současnosti vůbec dostupné,“ uvádí šéf vývoje Szkandera.

Kromě toho K2 e-shop nabízí také možnost využití novinky v podobě Smart Search. Ta umožňuje nejen pokročilé vyhledávání, které si poradí jak se skloňováním, překlepy nebo vyhledáváním v kategoriích, značkách i příspěvcích na blogu, tak s pokročilým filtrováním produktů v rámci jednotlivých kategorií zboží. Stávající uživatelé K2 e-shopu pak jistě ocení další rozšíření práce s promo akcemi nebo přímé napojení na dvě největší česká elektronická tržiště – Alza Marketplace a MALL Partner.


Mohlo by vás zajímat:
 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP