Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Tematické seriály

Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Partneři webu

EMCO přejde na ERP systém v cloudu

Čtvrtek, 28 Leden 2021 15:41

EmcoNa konci roku 2020 podepsala společnost EMCO smlouvu na dodávku ERP systému QAD v cloudu, jehož implementaci zajistí společnost Minerva. Rozhodnutí společnosti EMCO potvrzuje, že v současné „online době“ se trend využití informačních systémů v cloudu stává realitou i v konzervativnějších oborech, jakým je zpracovatelský průmysl.

Rodinná firma EMCO byla založena v roce 1990. Produkuje zejména ovesné cereálie, jako například müsli, sušenky, ovesné kaše nebo tyčinky. Pro podporu dalšího rozvoje a růstu se EMCO rozhodlo pro investici do modernějšího, robustnějšího a komplexnějšího ERP systému. V průběhu roku 2020 tak i přes krizi kolem covidu probíhal náročný výběr ERP systému, ze kterého nakonec jako vítěz vzešla společnost Minerva Česká republika s podnikovým informačním systémem QAD v cloudu, který bude v EMCO pokrývat všechny klíčové podnikové procesy pro téměř 200 uživatelů.

Nový ERP systém zefektivní činnosti koncových uživatelů, automatizaci a pokročilé řízení procesů plánování, nákupu, výroby, logistiky a prodeje. Cílem je co nejvíce zjednodušit a automatizovat sběr dat a jejich zpracování. Dalším důležitým cílem pro firmu EMCO je možnost implementace změn dle aktuální strategie společnosti po celou dobu životnosti ERP systému. V projektu není opomenuta ani potřeba dostupnosti informací ze systému pro podporu vrcholového řízení.

„Jedním z hlavních cílů implementace nového ERP systému je automatizace procesů vytěžování prodejních dat, forecastingu a plánování výroby. Zatímco nyní je mnoho dílčích procesů vyvedeno mimo dosah stávajícího systému, nově budeme co nejvíce procesů zahrnovat do firemního informačního systému. Jako přínos nového ERP neočekáváme snížení počtu pracovníků, ale skokové zlepšení kvality naší práce na mnoha úsecích. Očekáváme úspěšnou implementaci a velký přínos ERP QAD pro celé fungování společnosti,“ sdělil Pavel Pírko, ředitel divize EMCO.


Mohlo by vás zajímat:
 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP