Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Tematické seriály

Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Partneři webu

I výroba aut je postavena na efektivní správě dat

Public relations

ifs-01Kvalita pro společnosti už neznamená jen mít bezvadný produkt, ale zahrnuje například také management nebo výcvik zaměstnanců. Čím dál důležitější je i interní komunikace uvnitř firmy a zajištění a kontrola pohybu dat.

Jedním z odvětví, kde je extrémně důležité dbát na kvalitu, je automobilový průmysl. „Výroba se musí řídit množstvím norem a regulací. Společnosti tak potřebují nástroje, díky kterým ušetří nejen čas, ale sníží i náklady vynaložené jinak na kontrolu dodržování těchto norem," říká ředitel společnosti IFS Jozef Kováčik. Využitelných nástrojů je pak celá řada. Od řízení komunikace, obchodních procesů po plánování náboru a práce se zaměstnanci.

Nejde jen o řízení samotné výroby, volbu materiálů a speciálních výrobních postupů. Automobilový průmysl podléhá mnoha normám a kritériím hodnocení kvality. Globální standard pro výrobce aut určuje například mezinárodní norma s názvem ISO/TS 16949. Další normy se ale týkají například právě materiálů. Cílem všech těchto regulací je především zákaznická spokojenost. Celý proces výroby je pak systém propojených aktivit, které je třeba sledovat a kontrolovat. Vše musí splňovat vymezené standardy.

ifs-02

Jak software podporuje fungování společnosti

„Jde i o operace, kterým někdy nebývá přisuzována taková důležitost. Efektivní správa dokumentů ale dokáže ušetřit čas i peníze. Díky aplikacím jako je například IFS Document management jsou data přístupná těm pravým lidem, v ten pravý okamžik," vysvětluje Kováčik. V oblasti lidských zdrojů zase pomáhají tyto systémy především s administrací. Jednotlivé komponenty poskytují rychlou a přesnou analýzu, kterou využijí nejen personalisté při svých strategických rozhodnutích. Kompletní informace, které jsou díky tomu k dispozici tak posouvají dopředu nejen zaměstnance jako jednotlivce, ale především přispívají k rozvoji celé společnosti.

Informace, které výrobní společnosti zpracovávají jim tak pomáhají nejen snižovat náklady nebo minimalizovat odpadní materiály, ale umožňují mít pohromadě kompletní informace o chodu firmy. Kromě jiného tak mohou díky efektivní práci s daty snadno dodržovat zmíněné normy kvality.

Celý výrobní koloběh pak v podstatě začíná a končí u zákazníka. Ti totiž mají důležitou roli u definování požadavků jako vstupních informací. Stejně tak je ale důležité vyhodnocovat jejich spokojenost s konečným produktem. I to jsou aktivity, které generují data. A ty je potřeba zpracovat a využít jejich potenciálu.

ifs-03


Mohlo by vás zajímat:
 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP