Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Tematické seriály

Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Partneři webu

Asseco Solutions slaví první výročí

Pátek, 19 Březen 2010 12:17

a oznamuje hospodářské výsledky za rok 2009

asseco-narRok 2009 byl prvním, za které hospodářské výsledky předkládá právě rok staré uskupení Asseco Solutions, vzniklé integrací úspěšných producentů ERP, slovenského Datalocku a české LCS International. Přesto, že loňský rok byl významně ovlivněn celosvětovou hospodářskou krizí, dokázalo uskupení Asseco Solutions vytvořit zisk ve výši 33 milionů Kč.

Podobně, jako v předchozím období, byly i v roce 2009 hospodářské výsledky v obou zemích ovlivněny nejvíce segmentem malých a středně velkých firem. Nicméně na pozitivním výsledku se nemalou měrou podepsaly i ostatní segmenty trhu a produkty z širokého portfolia Asseco Solutions. Novinkou pro Asseco Solutions v ČR byl například vstup do segmentu HORECA – hoteliérství a gastronomie.

„Jsem přesvědčen, že právě krize může být v případě mnoha firem faktorem, který je přiměje jít novou, efektivnější cestou,“ říká Stanislav Sýkora, generální ředitel a předseda představenstva Asseco Solutions Česko a pokračuje: „Mnohé z nich již tuto cestu našly, což se projevilo i přístupem jejich managementu k výběru informačních technologií. To je také důvod, proč, navzdory krizi, je naše společnost stále v černých číslech. A to, že jsme se s touto obtížnou situací museli vyrovnávat již v prvním roce svého „života“, nás zjevně posílilo. “

„Po historicky najúspešnejšom roku 2008, roku zavádzania Eura na Slovensku, nasledoval rok 2009 poznačený finančnou krízou. To sa v značnej miere prejavilo aj na dopyte po produktoch v segmente IT. Zvládli sme striedanie týchto extrémov viac ako dobre a využili sme rok 2009 na modernizáciu našich systémov a najmä na zvládnutie úvodných etáp našej integrácie,“ konstatuje Peter Lang, generální ředitel a předseda predstavenstva Asseco Solutions Slovensko.

Uskupení Asseco Solutions dosáhlo v roce 2009 tržeb v obou zemích ve výši 712 mil. Kč, což v porovnání s předchozím rokem představuje nárůst o 10,44%. Společnost se v roce 2009 zaměřila především na poskytování služeb stávajícím zákazníkům. Rok 2009 byl také rokem investic do rozvoje nových produktů, respektive do rozvoje a modernizace již existujících.

Firma

Měna v tis.

Tržby 2009

Tržby 2008

Čistý zisk 2009

Čistý zisk 2008

Asseco Solutions

CZK

712 323

644 977

33 041

51 283

Asseco Solutions Slovensko

CZK

221 950

319 964

6 847

29 452

Asseco Solutions
Česko

CZK

497 672

325 013

26 194

21 831

*Hospodářské výsledky společnosti jsou podle IFRS
**Pro přepočet CZK/EUR byly použity průměrné kurzy za dané období

Počet stálých zaměstnanců Asseco Solutions v Čechách i na Slovensku se v roce 2009 oproti předcházejícímu období nezměnil, na konci roku 2009 jich zde pracovalo přes 450.

nar-01

Oslava trojího výročí – dvaceti let života společností Datalock a LCS a prvního roku života právě před rokem vzniklého Asseco Solutions – se konala formou „dětské párty“ ve čtvrtek 18. března v restauraci Potrefená husa v Praze.

nar-02

Prezentace hospodářských výsledků Asseco Solutions se v roce 2009 se zhostili generální ředitel a předseda představenstva Asseco Solutions Česko, Stanislav Sýkora a generální ředitel a předseda představenstva Asseco Solutions Slovensko, Peter Lang. 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP