E LINKX
Helios

Přihlášení ERP NewsPřihlaste se k odběru newsletteru ERPnews, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Kodys - Honeywell
IT Systems - předplatné

Tematické seriály

Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

BERGHOF

Partneři webu

Dynamics v cloudu? Možná už za rok

Čtvrtek, 11 Srpen 2011 15:27
08-Ballmer-250Microsoft chce v blízké budoucnosti poskytovat svoje ERP systémy formou cloudu. Na platformě Azure by měla běžet již příští verze Microsoft Dynamics. Sdělil to výkonný ředitel společnosti Steve Ballmer na konferenci Convergence 2011 v Atlantě. První takovouto aplikací bude již v příštím roce Dynamics NAV.

„Věříme, že ERP a CRM systémy by měly být dostupné pro každého,“ uvedl Ballmer. Podle něj cloudové verze nabídnou stejné možnosti jako on-premise řešení. Na tuto cestu přivedly Microsoft dobré výsledky nástroje Dynamics CRM Online a také rostoucí konkurence start-upových firem zaměřených na cloudová řešení.

Způsob prodeje Dynamics ERP tak čeká významná změna. Prezident divize Microsoft Business Solutions Kirill Tatarinov v této souvislosti sdělil, že na Azure poběží všechny nové verze Dynamics AX i NAV. Podle společnosti budou navíc její zákazníci schopni přecházet na cloudové řešení bez nutnosti oslovení třetích stran (prodejců).

Při příležitosti konference Microsoft uvedl také nový Microsoft Dynamics AX 2012. Jeho finální verze půjde do prodeje již v tomto roce.

Na trhu cloudových ERP systémů bude Microsoft čelit konkurenci společností NetSuite a SAP. NetSuite svůj software pro plánování podnikových zdrojů jako službu již poskytuje. SAP nedávno představil svůj balík Business ByDesign.

(red)
 
další články o ERP

Automatizace procesů v ERP

 

Kritická místa ERP projektů

 

Digitální transformace a ERP