Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Tematické seriály

Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Partneři webu

Společnost ZETOR KOVÁRNA radikálně modernizovala svůj informační systém

Středa, 30 Červen 2021 14:35

ZETOR KOVÁRNASpolečnost ZETOR KOVÁRNA, vyrábějící zápustkové výkovky pro zemědělskou, dopravní a stavební techniku, od začátku letošního roku využívá v ostrém provozu nové informační řešení postavené okolo ERP systému Infor CloudSuite Industrial (SyteLine). V něm jsou pokryty veškeré klíčové procesy včetně těch, které dosud neprocházely ERP systémem a měly náhradní evidenci.

Impulzem pro změnu ve firmě ZETOR KOVÁRNA byl zastaralý výrobní systém Avalon, jehož funkčnost závisela na dvojici administrátorů a zároveň postrádal propojení s účetnictvím. Procesy zápustkárny (nástrojárny), jednoho ze dvou provozů, systém nepokrýval vůbec. Společnost proto chtěla vše řídit a evidovat v jednom systému a zároveň začít výrobu plánovat nástrojem pokročilého plánování a rozvrhování APS. Vhodné řešení našla v ERP systému Infor CloudSuite Industrial (SyteLine), který dodala softwarová společnost ITeuro, která má s klienty z metalurgického průmyslu rozsáhlé zkušenosti.

„Potřebovali jsme se systémově a procesně posunout na novou úroveň, abychom fungovali jako moderní společnost s tradicí. Digitální transformace pro nás není prázdný pojem, ale i díky spolupráci s ITeuro jsme na cestě k dosažení změny. Ať už jde o řízení všech procesů v jedné aplikaci, o detailní pohled na náklady zakázek a jejich plánování podle reálných kapacit a zdrojů, včetně přehledného reportingu,“ říká Zdeněk Vetešník, výrobní ředitel společnosti ZETOR KOVÁRNA.

„Změna byla pro naši firmu obrovská a velké změny lidé často nepřijímají dobře. U nás ale brzy pochopili význam i výhody a dnes nový systém a procesy hodnotí pozitivně. Každopádně je před námi ještě dlouhá cesta k tomu, abychom systém využívali naplno,“ dodává Zdeněk Vetešník.

ZETOR KOVÁRNA

ERP Infor CloudSuite Industrial (SyteLine) pokrývá ve firmě ZETOR KOVÁRNA vedle obou výrob – kovárny i zápustkárny – také nákup, obchod, logistiku, řízení kvality nebo údržbu a sledování životnosti zápustek (forem pro výrobu výkovků). K odvádění výroby slouží terminály s aplikací InduStream z vlastního vývoje ITeuro.

„V tomto projektu je z našeho pohledu zajímavý způsob výroby a přípravy zápustek pro proces kování. Na rozdíl od jiných zákazníků, kteří k tomuto využívají modul Údržba v ERP, ve firmě ZETOR KOVÁRNA i tyto procesy chtějí řídit nástrojem APS, což systém umožňuje. Za zmínku stojí také jednoznačná dohledatelnost atestů a taveb vstupního materiálu každé zakázky nebo sledování polotovarů a hotových výrobků pomocí jedinečných šarží,“ uvádí Hana Špačková, vedoucí projektu za ITeuro.

Harmonogram projektu byl ovlivněn loňskou epidemií covidu-19. Zahájení proběhlo v únoru, na konci března byl hotový návrh řešení. Původní ambiciózní návrh najet na nový systém od 1. června 2020 ale ZETOR KOVÁRNA s ohledem na okolnosti odložila o půl roku. K 1. lednu 2021 už podle plánu na systém přešla celá firma kromě zápustkárny. Zde se kvůli kompletnímu zavádění procesů do ERP termín stanovil na polovinu února a následně vlivem náročnosti zpracování všech podkladů včetně kompletní inventury na konec května. Velká část aktivit od školení po simulace před náběhem probíhala po celou dobu implementace vzdálenou formou.


Mohlo by vás zajímat:
 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP