ERP news 17. února 2011
ERP news 17. února 2011
SystemOnLine.cz: Aktuální zprávy Kalendář konferencí Přehledy IS Přehledy HW
17. února 2011
Inzerce
Ceník inzerce portálu SystemOnLine Ceník inzerce portálu SystemOnLine
ERP systémy v potravinářském průmyslu

V dnešním ekonomicky i konkurenčně složitém prostředí se výrobci potravin střetávají s mnoha výraznými problémy, tlaky, ale současně i výzvami. Otevřená globální ekonomika, zvyšující se ceny i konkurenční boj, omezení kladená nejrůznějšími státními či evropskými institucemi, otázky ochrany zdraví občanů či bezpečnosti a v neposlední řadě neustále se měnící chutě a požadavky spotřebitelů jsou jen základním výčtem charakteristik trhu, v němž se pohybují.


ERP systémy s novou tváří

Technologie Web 2.0 a sociální sítě se nejprve uplatnily ve světě koncových uživatelů, pro něž představovaly rozšíření způsobů, jimiž lidé až dosud pracovali s internetem a vzájemně komunikovali. Přístupy Web 2.0 ale nyní ve stále větší míře nacházejí cestu i do podnikových aplikací.-Inzerce-

Krize nás naučila: Konec CRM, začněte prodávat!

Krize nás naučila mnoho a zejména v oblasti prodeje jsme začali měnit svoje přístupy. Zjistili jsme, že hodnota zákazníka je mnohem vyšší, než jsme si mysleli. V krizi zákazník nechce utrácet a na druhé straně se mu každý snaží prodávat skoro za každou cenu. Udržet ho je těžší, než kdykoliv před tím. Co s tím? Kontroverzní téma? Bez debat! Nezbylo, než se podívat na efektivitu našich firemních záležitostí a řezat, zjednodušovat a zase řezat. I to je však někdy málo, zejména v situaci, kdy máte nezdravou strukturu zákazníků. Našli jsme správný cíl - zaostřit na další získávání zákazníků vyšším tempem, než byl útlum nákupů těch stávajících.

Jak na implementaci IS? (seriál 3.díl)

Výběr vhodného informačního systému
V předchozí části našeho seriálu o implementaci informačního systému jsme si řekli, co je potřeba udělat pro správné sestavení našich požadavků na nový informační systém (IS). Tyto požadavky jsou věcnou stránkou výběru. Pro vlastní realizaci musíme připravit ještě další vstupní podklady, které společně s již hotovým zadáním vytvoří celkový rámec výběru.


Microsoft Dynamics AX for Retail přichází na český trh

Česká republika je jednou z dvaadvaceti zemí, ve kterých Microsoft od 1. 2. 2011 začíná prodávat řešení Microsoft Dynamics AX for Retail. Střední a větší obchodní společnosti s jeho využitím budou moci propojit pokladní řešení, prodej, správu skladů i celého dodavatelského řetězce s propagačními a obchodními aktivitami, správou financí a analytickými nástroji. Celou společnost tak bude možné vést na základě aktuálních dat přímo z prodejen a dalších prodejních kanálů.Epicor představil novou verzi ERP řešení iScala

Společnost Epicor Software představila novou verzi svého řešení pro plánování podnikových zdrojů (ERP) Epicor iScala. Řešení Epicor iScala 2.3 SR3 umožňuje efektivnější řízení, vyznačuje se také uživatelskou přívětivostí a zdokonalenými mobilními funkcemi. Novinkou jsou i tři zcela nové moduly, které vylepšují podnikové procesy a přináší vyšší transparentnost jednotlivých zakázek: Účtování rozpoznaných výnosů z projektů a smluv, Rozšířená kontrola úvěru zákazníka a Nástroj pro kontrolu obchodních transakcí.


-Inzerce-

Aplikační servery umožňují hostovat podnikové aplikace

Aplikační servery ACTIVE 24 umožňují hostovat aplikace typu ABRA, Pohoda, Money, a to jednoduše, rychle a bezpečně. K aplikacím lze přistupovat odkudkoliv, uživatel nepozná, že běží mimo kancelář. Šetří čas, starosti s údržbou a náklady na hardware nebo operační systém. Servery lze vyzkoušet zdarma.

Nové implementace upraveného ERP Byznys

Společnost Sallerova výstavba, zabývající se výstavbou, pronájmem a správou komerčních nemovitostí, se kvůli efektivnější práci s dokumenty a jejich většímu zabezpečení rozhodla rozšířit stávající systém Byznys ERP o modul CSD (Centrum sdílení dokumentů), který umožňuje elektronickou archivaci dokumentů a jejich následné připojení k odpovídajícím záznamům v Byznysu, a to včetně nastavení přístupových práv. Díky CSD mohou oprávnění uživatelé všechny dokumenty snadno prohlížet a dále s nimi pracovat bez ohledu na to, zda jsou v sídle firmy, na pobočce či vzdáleně připojeni.


Bezplatné prověření bonity zákazníků přímo v IFS Aplikacích

Od ledna do září 2010 bylo v České republice podáno 11 255 insolvenčních návrhů na 9 756 subjektů, čímž byl již v té době překonán počet návrhů podaných za celý rok 2009. Zhruba 50% návrhů u právnických osob přitom končí prohlášením o úpadku, což znamená konkurz nebo reorganizaci. Společnost IFS Czech se proto rozhodla pro spolupráci se společností Credit Check, která analyzuje data kreditních rizik z mnoha zdrojů, například ze zdravotních pojišťoven, katastru nemovitostí, insolvenčního rejstříku či obchodního rejstříku.Ferrari řídí své výrobní operace s řešením Infor

Společnost Infor oznámila, že rozšířila své partnerství se společností Ferrari, která se rozhodla migrovat svůj informační systém postavený na systému Baan IV na nejnovější verzi řešení Infor ERP LN. V roce 1998 společnost Ferrari implementovala ERP systém Baan IV pro podporu svého výrobního závodu s cílem pokrýt hlavní výrobní procesy v oblasti produkce sportovních automobilů, závodních vozů a náhradních dílů.


Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo speciálu
Ve vydavatelství CCB vychází
ERP news zasílá redakce edice IT Business
Vydavatelství CCB, spol. s r.o. | Okružní 19, Brno 638 00 Tel./Fax: +420/ 545 222 779
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám ERP news zasílali, klikněte prosím zde na zrušit odběr nebo nás kontaktujte.
Náměty a připomínky k obsahu zasílejte na adresu odpovědného redaktora.
Technická realizace: Webservis© 2010 CCB, spol. s r.o.


další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP