Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.IT Systems / ERP systémy

Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1

Partneři webu

Jak vybrat správné ERP řešení pro váš podnik?

Jak vybrat správné ERP řešení pro váš podnik?Výběr vhodného ERP systému je poměrně komplexní a strategický proces, ve kterém je třeba zohlednit celou řadu individuálních faktorů. Ne každý systém je totiž vhodný pro každou společnost, záleží na její velikosti, struktuře, odvětví a prostředí, ve kterém podniká… Co při výběru systému zohlednit, aby byl z dlouhodobého hlediska ...

6 praktických tipů, jak využít ERP systém naplno

Tři důvody proč v současné době uvažovat o změně ERP systémuSystémy pro plánování podnikových zdrojů (ERP) jsou užitečnými pomocníky schopnými organizacím v mnohém pomoci zefektivnit jejich provoz, snížit náklady a zvýšit efektivitu. Existuje ale řada podniků, které z nejrůznějších důvodů nedokážou plně využít potenciál těchto všestranných řešení.

PSIpenta.com: specialista na složité výrobní procesy

Informační systém PSIpenta.com pochází z produkce německé firmy PSI. Společnost si dlouhodobě zakládá na úzké spolupráci se svými zákazníky, díky níž vzniklo unikátní řešení, které umožňuje v jediném prostředí řídit různé typy výrob. Systém PSIpenta.com ocení zejména společnosti se smíšenou výrobou a složitými výrobními procesy, kterým pomáhá především zjednodušovat řízení a zvyšovat flexibilitu. V dalším díle našeho seriálu si představíme základní technologické a funkční vlastnosti tohoto systému a seznámíme vás s jedinečným souborem nadstavbových modulů pro efektivní řízení dynamických výrobních procesů.
 

ERP a mobilní technologie v praxi

Cílem každé společnosti je pracovat s co možná nejvyšší efektivitou. K tomu značnou měrou napomáhají moderní informační systémy, které v případě propojení s mobilními zařízeními umožní pracovníkům přístup k relevantním datům odkudkoliv a kdykoliv. Tím napomohou nejen zvýšit efektivitu, ale zároveň i snížit náklady a rizika při zpracování a interpretaci informací. V případě zapracování mobilních technologií přímo do procesního fungování společnosti se pak výhody maximalizují.
 

OKNOSERVIS zavádí informační systém K2

Výrobce a prodejce plastových a hliníkových oken, dveří, prosklených stěn a zimních zahrad společnost OKNOSERVIS si pro řízení svých firemních procesů zvolila Informační systém K2 ostravské společnosti K2 atmitec. Právě implementovaný Informační systém K2 bude mít na starosti řízení a realizaci zakázky od úvodní nabídky přes výrobní průvodky, plánování až po expedici, montáž a servis dodaného zboží a služeb. Některé údaje potřebné pro výrobu, jako jsou nářezové plány či soupisy materiálů na zakázku, jsou do IS K2 importovány ze specializovaných softwarů KLAES a Logikal, které mají ve společnosti zavedenou historii. Všechna data v IS K2 budou také automaticky propojena s účetnictvím a marketingem a vyhodnocována v manažerském rozhraní.
 

Významné novinky v ERP třídy Byznys

Několik desítek nových funkcí přidali vývojáři společnosti J.K.R. do nové verze ERP třídy Byznys. Mezi 33 hlavními novinkami figuruje rozšíření komunikace s infrastrukturou Datových schránek a s Centrálním systémem účetních informací státu, větší využití možností formátu ISDOC a snadnější tvorba složitých reportů s využitím technologie OLAP. Novinkou je také rozšíření licenční politiky o souběžné licence.

 

Helios Orange pomáhá technickým službám

Stanice technických služeb se sídlem v Tupadlích na Čáslavsku se stala na sklonku loňského roku dalším zákazníkem systému Helios Orange. Od počátku své činnosti STS pracovala s podnikovým softwarem vytvořeným na míru v dnes již zastaralém DOSovém prostředí. Společnost dále z části využívala ekonomické programy od různých výrobců, opět vytvořené v DOSovém prostředí, bez další možnosti vývoje. Proto se STS rozhodla implementovat nový IS. Mezi klíčové požadavky patřila především komplexnost systému při zachování individuálních požadavků jednotlivých středisek společnosti, detailní vnitropodnikové účtování, vysoká míra uživatelského přizpůsobení systému dle požadavků uživatelů, podpora výrobních procesů a řada dalších dílčích oblastí.

 

Výroba zemědělské techniky s Byznysem

Společnost AgroStar Bohemia, zabývající se výrobou, prodejem a servisem strojů pro zemědělskou prvovýrobu, bude využívat ERP třídy Byznys. Projekt realizuje společnost Gosvo, implementační partner J.K.R. pro oblast Moravy a Slovenska. AgroStar Bohemia doposud pro vedení obchodních a ekonomických agend využívala software, který však již neumožňoval dostatečné pokrytí zvyšujících se nároků a potřeb společnosti. Největší nedostatky se projevovaly především v oblasti výroby a CRM. Mezi očekávané přínosy nasazení ERP třídy Byznys patří zejména zjednodušení nákupu využitím funkcionality v modulech Skladové hospodářství a Výroba, zjednodušení práce pracovníkům odpovědným za plánování termínů expedice obchodních zakázek s vazbou na výrobní kapacity podniku a pokrytí potřeb v oblasti řízení a vyhodnocení procesů včetně sjednocení evidencí a uložení veškerých důležitých dokumentů v Centru sdílení dokumentů Byznys.
 

ABRA G2 jako maturitní předmět

Střední škola hotelová a obchodně podnikatelská v Českém Těšíně používá informační systém ABRA G2. Z ABRY studenti skládají praktickou maturitní zkoušku v rozsahu 240 minut. Škola využívá několik desítek samostatně instalovaných systémů ABRA G2, studenti si tak na samostatných účetních jednotkách prakticky ověřují teoreticky nabyté znalosti. Škola se soustředí na přípravu mladých lidí pro praxi, její absolventi jsou schopni rutinně pracovat s ekonomickým systémem. Největší přínos ABRY G2 vidí vedení školy zejména pro modernizaci výuky účetnictví a přiblížení teorie k praxi. Proto chce zavést výuku ABRY i v oboru hotelnictví. Kantoři i studenti oceňují provázanost modulů a intuitivní ovládání systému. Studenti pro ověřování znalostí v průběhu studijního roku využívají také e-learningové kurzy a testy připravené společností ABRA Software, s následným získáním certifikátu úspěšně zvládnutého kurzu.
 

IS Money S5 pomáhá chovatelům domácího zvířectva

Společnost SpokojenyPes.cz, která se zabývá obchodem s chovatelskými potřebami, krmivem a literaturou pro chovatele všech domácích zvířat, implementovala informační systém Money S5. O přechodu na Money S5 rozhodly kvalitní možnosti skladového hospodářství a otevřená architektura systému. Ta byla důležitá zejména proto, že celé propojení e-shopu s Money prováděli zaměstnanci společnosti SpokojenyPes.cz zcela sami, pouze za odborného dohledu techniků Cígler Software. Money S5 přineslo společnosti možnost nadstandardní evidence a zavádění uživatelských dat do skladového hospodářství, která jsou používaná právě při synchronizaci s e-shopem. Výhodou byla i vysoká míra automatizace obchodního procesu, která snižuje nutnost zaměstnávání vyššího počtu dalších pracovníků. Ve společnosti SpokojenyPes.cz dnes běží Money S5 na terminálovém serveru se vzdáleným připojením, které používá sedm zaměstnanců.
 

FRK řídí zakázky ve výrobě pomocí SAP Business One

Společnost FRK zabývající se stavební, strojní a zámečnickou výrobou si pro řízení firemních procesů zvolila informační systém SAP Business One. Implementaci zajišťuje autorizovaný partner společnosti SAP v oblasti řešení SAP Business One – firma Versino. Hlavním důvodem pro zavedení nového informačního systému ve společnosti FRK je potřeba sjednocení všech procesů a informací v jednom podnikovém informačním systému a implementace nástrojů proaktivního řízení s důrazem na poskytování aktuálních výstupů pro vyhodnocování zakázek z pohledu dodržování plánovaných nákladů a stanovených termínů.

 

Helios Orange pro psychiatrickou léčebnu Havlíčkův Brod

Psychiatrická léčebna Havlíčkův Brod od letošního ledna implementovala informační systém Helios Orange z produkce Asseco Solutions. Implementace, kterou provedla společnost HARPAGON Software, partner Asseco Solutions, se sestávala z úvodní studie, analýzy, následně nastavení a pilotního provozu. Další krokem byla akceptace s cílem převzetí systému do užívání. V ostrém provozu běží Helios Orange v havlíčkobrodské Psychiatrické léčebně od 1. ledna letošního roku. Předcházelo mu dvouměsíční období školení uživatelů a zkušebního provozu. Systém přinese svým uživatelům i přehlednější evidenci stazek, výjezdů vozidel, sledování nákladů na ostatní mechanismy. Důležitá je i jeho vazba na datové schránky, přehledná a rychlá orientace v informacích, sumarizačních součtech, reportech a výkazech. A samozřejmě také bezpečné uložení dat, jejich zabezpečení, ochrana před zneužitím.

 
<< Začátek < Předchozí 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Další > Konec >>

Strana 60 z 70

Implementace ERP nemusí být trháním zubu moudrosti

Moderní ERP systémy a možnosti jejich přizpůsobeníO projektovém řízení se už popsaly stohy papírů. Ty by zaplnily i největší světové knihovny. Je ale otázkou, do jaké míry všechna ta moudra nakonec pomáhají zlepšit kvalitu projektů a jejich očekávaných výsledků.

Na co si dát pozor při implementaci ERP řešení?

IntemacPříprava a následná samotná implementace ERP řešení nebo jiné podnikové aplikace je proces, který není radno podcenit. Existuje samozřejmě celá řada ověřených procesů a technik projektového managementu ...

další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP