Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.IT Systems / ERP systémy

Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1

Partneři webu

Jak vybrat správné ERP řešení pro váš podnik?

Jak vybrat správné ERP řešení pro váš podnik?Výběr vhodného ERP systému je poměrně komplexní a strategický proces, ve kterém je třeba zohlednit celou řadu individuálních faktorů. Ne každý systém je totiž vhodný pro každou společnost, záleží na její velikosti, struktuře, odvětví a prostředí, ve kterém podniká… Co při výběru systému zohlednit, aby byl z dlouhodobého hlediska ...

6 praktických tipů, jak využít ERP systém naplno

Tři důvody proč v současné době uvažovat o změně ERP systémuSystémy pro plánování podnikových zdrojů (ERP) jsou užitečnými pomocníky schopnými organizacím v mnohém pomoci zefektivnit jejich provoz, snížit náklady a zvýšit efektivitu. Existuje ale řada podniků, které z nejrůznějších důvodů nedokážou plně využít potenciál těchto všestranných řešení.

Helios Orange pomáhá technickým službám

Stanice technických služeb se sídlem v Tupadlích na Čáslavsku se stala na sklonku loňského roku dalším zákazníkem systému Helios Orange. Od počátku své činnosti STS pracovala s podnikovým softwarem vytvořeným na míru v dnes již zastaralém DOSovém prostředí. Společnost dále z části využívala ekonomické programy od různých výrobců, opět vytvořené v DOSovém prostředí, bez další možnosti vývoje. Proto se STS rozhodla implementovat nový IS. Mezi klíčové požadavky patřila především komplexnost systému při zachování individuálních požadavků jednotlivých středisek společnosti, detailní vnitropodnikové účtování, vysoká míra uživatelského přizpůsobení systému dle požadavků uživatelů, podpora výrobních procesů a řada dalších dílčích oblastí.

 

Výroba zemědělské techniky s Byznysem

Společnost AgroStar Bohemia, zabývající se výrobou, prodejem a servisem strojů pro zemědělskou prvovýrobu, bude využívat ERP třídy Byznys. Projekt realizuje společnost Gosvo, implementační partner J.K.R. pro oblast Moravy a Slovenska. AgroStar Bohemia doposud pro vedení obchodních a ekonomických agend využívala software, který však již neumožňoval dostatečné pokrytí zvyšujících se nároků a potřeb společnosti. Největší nedostatky se projevovaly především v oblasti výroby a CRM. Mezi očekávané přínosy nasazení ERP třídy Byznys patří zejména zjednodušení nákupu využitím funkcionality v modulech Skladové hospodářství a Výroba, zjednodušení práce pracovníkům odpovědným za plánování termínů expedice obchodních zakázek s vazbou na výrobní kapacity podniku a pokrytí potřeb v oblasti řízení a vyhodnocení procesů včetně sjednocení evidencí a uložení veškerých důležitých dokumentů v Centru sdílení dokumentů Byznys.
 

ABRA G2 jako maturitní předmět

Střední škola hotelová a obchodně podnikatelská v Českém Těšíně používá informační systém ABRA G2. Z ABRY studenti skládají praktickou maturitní zkoušku v rozsahu 240 minut. Škola využívá několik desítek samostatně instalovaných systémů ABRA G2, studenti si tak na samostatných účetních jednotkách prakticky ověřují teoreticky nabyté znalosti. Škola se soustředí na přípravu mladých lidí pro praxi, její absolventi jsou schopni rutinně pracovat s ekonomickým systémem. Největší přínos ABRY G2 vidí vedení školy zejména pro modernizaci výuky účetnictví a přiblížení teorie k praxi. Proto chce zavést výuku ABRY i v oboru hotelnictví. Kantoři i studenti oceňují provázanost modulů a intuitivní ovládání systému. Studenti pro ověřování znalostí v průběhu studijního roku využívají také e-learningové kurzy a testy připravené společností ABRA Software, s následným získáním certifikátu úspěšně zvládnutého kurzu.
 

IS Money S5 pomáhá chovatelům domácího zvířectva

Společnost SpokojenyPes.cz, která se zabývá obchodem s chovatelskými potřebami, krmivem a literaturou pro chovatele všech domácích zvířat, implementovala informační systém Money S5. O přechodu na Money S5 rozhodly kvalitní možnosti skladového hospodářství a otevřená architektura systému. Ta byla důležitá zejména proto, že celé propojení e-shopu s Money prováděli zaměstnanci společnosti SpokojenyPes.cz zcela sami, pouze za odborného dohledu techniků Cígler Software. Money S5 přineslo společnosti možnost nadstandardní evidence a zavádění uživatelských dat do skladového hospodářství, která jsou používaná právě při synchronizaci s e-shopem. Výhodou byla i vysoká míra automatizace obchodního procesu, která snižuje nutnost zaměstnávání vyššího počtu dalších pracovníků. Ve společnosti SpokojenyPes.cz dnes běží Money S5 na terminálovém serveru se vzdáleným připojením, které používá sedm zaměstnanců.
 

FRK řídí zakázky ve výrobě pomocí SAP Business One

Společnost FRK zabývající se stavební, strojní a zámečnickou výrobou si pro řízení firemních procesů zvolila informační systém SAP Business One. Implementaci zajišťuje autorizovaný partner společnosti SAP v oblasti řešení SAP Business One – firma Versino. Hlavním důvodem pro zavedení nového informačního systému ve společnosti FRK je potřeba sjednocení všech procesů a informací v jednom podnikovém informačním systému a implementace nástrojů proaktivního řízení s důrazem na poskytování aktuálních výstupů pro vyhodnocování zakázek z pohledu dodržování plánovaných nákladů a stanovených termínů.

 

Helios Orange pro psychiatrickou léčebnu Havlíčkův Brod

Psychiatrická léčebna Havlíčkův Brod od letošního ledna implementovala informační systém Helios Orange z produkce Asseco Solutions. Implementace, kterou provedla společnost HARPAGON Software, partner Asseco Solutions, se sestávala z úvodní studie, analýzy, následně nastavení a pilotního provozu. Další krokem byla akceptace s cílem převzetí systému do užívání. V ostrém provozu běží Helios Orange v havlíčkobrodské Psychiatrické léčebně od 1. ledna letošního roku. Předcházelo mu dvouměsíční období školení uživatelů a zkušebního provozu. Systém přinese svým uživatelům i přehlednější evidenci stazek, výjezdů vozidel, sledování nákladů na ostatní mechanismy. Důležitá je i jeho vazba na datové schránky, přehledná a rychlá orientace v informacích, sumarizačních součtech, reportech a výkazech. A samozřejmě také bezpečné uložení dat, jejich zabezpečení, ochrana před zneužitím.

 

ERP Epicor 9 s plně integrovanou sadou tiskových řešení

Společnosti Epicor Software a Eastman Kodak budou dodávat ERP řešení s integrovanou sadou průmyslových tiskových řešení Kodak. Aliance obou společností pomůže uspokojit rostoucí poptávku organizací zabývajících se tiskem, publikováním, komerčním tiskem a balením po škálovatelném a flexibilním řešení podnikového řízení. ERP řešení Epicor 9 integrované s nástroji pracovního postupu Kodak a sadou tiskového softwaru KODAK EMS budou obě společnosti prodávat pod značkou Epicor for Printing and Packaging. Řešení je určeno pro střední a větší organizace zabývající se tradičním a digitálním tiskem.

 

SappyCar: ERP řešení pro automobilový průmysl

SAP je již po mnoho let světovou jedničkou mezi podnikovými informačními systémy. Systémy SAP dominují především v nadnárodních korporacích a velkých organizacích veřejné a státní správy. Na bázi SAP Business Suite jsou však úspěšně rozvíjena také oborová řešení pro středně velké výrobní a obchodní firmy, které pod názvem SAP Business All-in-One budují a implementují téměř výhradně partnerské organizace. Jednu z nejvýznamnějších na českém trhu, společnost Aimtec a její produkt SappyCar, si představíme v následujícím díle našeho pravidelného seriálu.

 

S&T zajistí nový IS pro ZŘUD-Masokombinát Písek

Společnosti ZŘUD-MASOKOMBINÁT PÍSEK CZ a S&T CZ uzavřely smlouvu na dodávku a zavedení nového podnikového informačního systému pro řízení ekonomických, logistických a výrobních procesů. Nasazený systém je založen na platformě informačního systému SAP ERP a oborového řešení pro masozpracovatelský průmysl myMEAT Solutions od švýcarské společnosti Softproviding. Tento komplexní systém pokrývá veškeré specifické výrobní procesy počínaje chovem živých zvířat přes porážku, zpracování masa až po expedici a prodej finálních masných výrobků. Nasazené řešení má společnosti ZŘUD-MASOKOMBINÁT zajistit podpůrné nástroje pro efektivnější řízení a další rozvoj společnosti.

 

ROSTEX se rozhodl pro informační systém Helios Green

ROSTEX Vyškov se rozhodl pro implementaci informačního systému Hélios Green. Smlouva mezi ním a dodavatelem informačního systému společností Asseco Solutions byla podepsána 31. března a náběh systému do ostrého provozu je plánován, s ohledem na účetní období, na 1. leden 2011. V současné době tedy začíná zákazník s implementací systému a připravuje školení budoucích uživatelů. Od nového systému si management společnosti slibuje zejména snadno dostupné, rychlé a přesné výstupy nezbytné pro řízení firmy, především v oblasti zefektivňování vnitrofiremních procesů a řízení zakázek.
 
<< Začátek < Předchozí 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Další > Konec >>

Strana 61 z 71

Implementace ERP nemusí být trháním zubu moudrosti

Moderní ERP systémy a možnosti jejich přizpůsobeníO projektovém řízení se už popsaly stohy papírů. Ty by zaplnily i největší světové knihovny. Je ale otázkou, do jaké míry všechna ta moudra nakonec pomáhají zlepšit kvalitu projektů a jejich očekávaných výsledků.

Na co si dát pozor při implementaci ERP řešení?

IntemacPříprava a následná samotná implementace ERP řešení nebo jiné podnikové aplikace je proces, který není radno podcenit. Existuje samozřejmě celá řada ověřených procesů a technik projektového managementu ...

další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP