E LINKX
Infor

Přihlášení ERP NewsTematické seriály

Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

BERGHOF

IT Systems / ERP systémy

Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1

Partneři webu

Pracovat bez ERP systému je jako
řezat dříví tupou pilou

Jak si poradit s výběrem ERP systému?Každý majitel firmy touží mít dobrou klientelu a smysluplnou práci. Na startu mu dodává sílu jeho nadšení. Podnikání se rozbíhá úžasným tempem, přibývá zakázek, každá je velkou radostí a nevadí zůstat v práci i déle. Firmou zní věty: Poslal jsi tu objednávku? Kdy to přijede? Poslal jsi tu nabídku?

5 kroků, jak připravit implementaci ERP
na straně zákazníka

5 kroků, jak připravit implementaci ERP na straně zákazníkaJak to udělat, aby vztahy mezi zájemcem o softwarové řešení a dodavatelem tohoto softwaru nebyly „věčným bojem“, ale dospěly k oboustranně výhodnému výsledku? Vybudujte most sloužící ku prospěchu obyvatel na obou březích. Nejprve se ale na stavbu dobře připravte.

Významné novinky v ERP třídy Byznys

Několik desítek nových funkcí přidali vývojáři společnosti J.K.R. do nové verze ERP třídy Byznys. Mezi 33 hlavními novinkami figuruje rozšíření komunikace s infrastrukturou Datových schránek a s Centrálním systémem účetních informací státu, větší využití možností formátu ISDOC a snadnější tvorba složitých reportů s využitím technologie OLAP. Novinkou je také rozšíření licenční politiky o souběžné licence.

 

Helios Orange pomáhá technickým službám

Stanice technických služeb se sídlem v Tupadlích na Čáslavsku se stala na sklonku loňského roku dalším zákazníkem systému Helios Orange. Od počátku své činnosti STS pracovala s podnikovým softwarem vytvořeným na míru v dnes již zastaralém DOSovém prostředí. Společnost dále z části využívala ekonomické programy od různých výrobců, opět vytvořené v DOSovém prostředí, bez další možnosti vývoje. Proto se STS rozhodla implementovat nový IS. Mezi klíčové požadavky patřila především komplexnost systému při zachování individuálních požadavků jednotlivých středisek společnosti, detailní vnitropodnikové účtování, vysoká míra uživatelského přizpůsobení systému dle požadavků uživatelů, podpora výrobních procesů a řada dalších dílčích oblastí.

 

Výroba zemědělské techniky s Byznysem

Společnost AgroStar Bohemia, zabývající se výrobou, prodejem a servisem strojů pro zemědělskou prvovýrobu, bude využívat ERP třídy Byznys. Projekt realizuje společnost Gosvo, implementační partner J.K.R. pro oblast Moravy a Slovenska. AgroStar Bohemia doposud pro vedení obchodních a ekonomických agend využívala software, který však již neumožňoval dostatečné pokrytí zvyšujících se nároků a potřeb společnosti. Největší nedostatky se projevovaly především v oblasti výroby a CRM. Mezi očekávané přínosy nasazení ERP třídy Byznys patří zejména zjednodušení nákupu využitím funkcionality v modulech Skladové hospodářství a Výroba, zjednodušení práce pracovníkům odpovědným za plánování termínů expedice obchodních zakázek s vazbou na výrobní kapacity podniku a pokrytí potřeb v oblasti řízení a vyhodnocení procesů včetně sjednocení evidencí a uložení veškerých důležitých dokumentů v Centru sdílení dokumentů Byznys.
 

ABRA G2 jako maturitní předmět

Střední škola hotelová a obchodně podnikatelská v Českém Těšíně používá informační systém ABRA G2. Z ABRY studenti skládají praktickou maturitní zkoušku v rozsahu 240 minut. Škola využívá několik desítek samostatně instalovaných systémů ABRA G2, studenti si tak na samostatných účetních jednotkách prakticky ověřují teoreticky nabyté znalosti. Škola se soustředí na přípravu mladých lidí pro praxi, její absolventi jsou schopni rutinně pracovat s ekonomickým systémem. Největší přínos ABRY G2 vidí vedení školy zejména pro modernizaci výuky účetnictví a přiblížení teorie k praxi. Proto chce zavést výuku ABRY i v oboru hotelnictví. Kantoři i studenti oceňují provázanost modulů a intuitivní ovládání systému. Studenti pro ověřování znalostí v průběhu studijního roku využívají také e-learningové kurzy a testy připravené společností ABRA Software, s následným získáním certifikátu úspěšně zvládnutého kurzu.
 

IS Money S5 pomáhá chovatelům domácího zvířectva

Společnost SpokojenyPes.cz, která se zabývá obchodem s chovatelskými potřebami, krmivem a literaturou pro chovatele všech domácích zvířat, implementovala informační systém Money S5. O přechodu na Money S5 rozhodly kvalitní možnosti skladového hospodářství a otevřená architektura systému. Ta byla důležitá zejména proto, že celé propojení e-shopu s Money prováděli zaměstnanci společnosti SpokojenyPes.cz zcela sami, pouze za odborného dohledu techniků Cígler Software. Money S5 přineslo společnosti možnost nadstandardní evidence a zavádění uživatelských dat do skladového hospodářství, která jsou používaná právě při synchronizaci s e-shopem. Výhodou byla i vysoká míra automatizace obchodního procesu, která snižuje nutnost zaměstnávání vyššího počtu dalších pracovníků. Ve společnosti SpokojenyPes.cz dnes běží Money S5 na terminálovém serveru se vzdáleným připojením, které používá sedm zaměstnanců.
 

FRK řídí zakázky ve výrobě pomocí SAP Business One

Společnost FRK zabývající se stavební, strojní a zámečnickou výrobou si pro řízení firemních procesů zvolila informační systém SAP Business One. Implementaci zajišťuje autorizovaný partner společnosti SAP v oblasti řešení SAP Business One – firma Versino. Hlavním důvodem pro zavedení nového informačního systému ve společnosti FRK je potřeba sjednocení všech procesů a informací v jednom podnikovém informačním systému a implementace nástrojů proaktivního řízení s důrazem na poskytování aktuálních výstupů pro vyhodnocování zakázek z pohledu dodržování plánovaných nákladů a stanovených termínů.

 

Helios Orange pro psychiatrickou léčebnu Havlíčkův Brod

Psychiatrická léčebna Havlíčkův Brod od letošního ledna implementovala informační systém Helios Orange z produkce Asseco Solutions. Implementace, kterou provedla společnost HARPAGON Software, partner Asseco Solutions, se sestávala z úvodní studie, analýzy, následně nastavení a pilotního provozu. Další krokem byla akceptace s cílem převzetí systému do užívání. V ostrém provozu běží Helios Orange v havlíčkobrodské Psychiatrické léčebně od 1. ledna letošního roku. Předcházelo mu dvouměsíční období školení uživatelů a zkušebního provozu. Systém přinese svým uživatelům i přehlednější evidenci stazek, výjezdů vozidel, sledování nákladů na ostatní mechanismy. Důležitá je i jeho vazba na datové schránky, přehledná a rychlá orientace v informacích, sumarizačních součtech, reportech a výkazech. A samozřejmě také bezpečné uložení dat, jejich zabezpečení, ochrana před zneužitím.

 

ERP Epicor 9 s plně integrovanou sadou tiskových řešení

Společnosti Epicor Software a Eastman Kodak budou dodávat ERP řešení s integrovanou sadou průmyslových tiskových řešení Kodak. Aliance obou společností pomůže uspokojit rostoucí poptávku organizací zabývajících se tiskem, publikováním, komerčním tiskem a balením po škálovatelném a flexibilním řešení podnikového řízení. ERP řešení Epicor 9 integrované s nástroji pracovního postupu Kodak a sadou tiskového softwaru KODAK EMS budou obě společnosti prodávat pod značkou Epicor for Printing and Packaging. Řešení je určeno pro střední a větší organizace zabývající se tradičním a digitálním tiskem.

 

SappyCar: ERP řešení pro automobilový průmysl

SAP je již po mnoho let světovou jedničkou mezi podnikovými informačními systémy. Systémy SAP dominují především v nadnárodních korporacích a velkých organizacích veřejné a státní správy. Na bázi SAP Business Suite jsou však úspěšně rozvíjena také oborová řešení pro středně velké výrobní a obchodní firmy, které pod názvem SAP Business All-in-One budují a implementují téměř výhradně partnerské organizace. Jednu z nejvýznamnějších na českém trhu, společnost Aimtec a její produkt SappyCar, si představíme v následujícím díle našeho pravidelného seriálu.

 

S&T zajistí nový IS pro ZŘUD-Masokombinát Písek

Společnosti ZŘUD-MASOKOMBINÁT PÍSEK CZ a S&T CZ uzavřely smlouvu na dodávku a zavedení nového podnikového informačního systému pro řízení ekonomických, logistických a výrobních procesů. Nasazený systém je založen na platformě informačního systému SAP ERP a oborového řešení pro masozpracovatelský průmysl myMEAT Solutions od švýcarské společnosti Softproviding. Tento komplexní systém pokrývá veškeré specifické výrobní procesy počínaje chovem živých zvířat přes porážku, zpracování masa až po expedici a prodej finálních masných výrobků. Nasazené řešení má společnosti ZŘUD-MASOKOMBINÁT zajistit podpůrné nástroje pro efektivnější řízení a další rozvoj společnosti.

 
<< Začátek < Předchozí 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Další > Konec >>

Strana 51 z 61

8 největších rizik při implementaci
firemního informačního systému

8 největších rizik při implementaci firemního informačního systémuImplementaci firemního software si můžete představit jako stavbu domu. Nejdřív uvažujete, jak má dům vypadat, jaké nároky splňovat. Řešíte, co je pro vás důležité a do čeho jste ochotní investovat a jaké zařízení budete muset oželet nebo si ho pořídíte později. Během stavby se pak objevují ...

10 tipů, jak změnit a vybrat
informační systém

AbraKaždá moderní firma se neustále rozvíjí a zastaralý informační systém nebo několik poslepovaných softwarových nástrojů už nemusí jejímu tempu stačit. Jak takový okamžik poznat a jak se na změnu a výběr systému připravit? Poradíme vám deset tipů, jak při výběru systému postupovat.
další články o ERP

Automatizace procesů v ERP

 

Kritická místa ERP projektů

 

Digitální transformace a ERP