E LINKX
Klimatex
SUSE

Přihlášení ERP NewsTematické seriály

Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

BERGHOF

IT Systems / ERP systémy

Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1

Partneři webu

Pracovat bez ERP systému je jako
řezat dříví tupou pilou

Jak si poradit s výběrem ERP systému?Každý majitel firmy touží mít dobrou klientelu a smysluplnou práci. Na startu mu dodává sílu jeho nadšení. Podnikání se rozbíhá úžasným tempem, přibývá zakázek, každá je velkou radostí a nevadí zůstat v práci i déle. Firmou zní věty: Poslal jsi tu objednávku? Kdy to přijede? Poslal jsi tu nabídku?

5 kroků, jak připravit implementaci ERP
na straně zákazníka

5 kroků, jak připravit implementaci ERP na straně zákazníkaJak to udělat, aby vztahy mezi zájemcem o softwarové řešení a dodavatelem tohoto softwaru nebyly „věčným bojem“, ale dospěly k oboustranně výhodnému výsledku? Vybudujte most sloužící ku prospěchu obyvatel na obou březích. Nejprve se ale na stavbu dobře připravte.

FRK řídí zakázky ve výrobě pomocí SAP Business One

Společnost FRK zabývající se stavební, strojní a zámečnickou výrobou si pro řízení firemních procesů zvolila informační systém SAP Business One. Implementaci zajišťuje autorizovaný partner společnosti SAP v oblasti řešení SAP Business One – firma Versino. Hlavním důvodem pro zavedení nového informačního systému ve společnosti FRK je potřeba sjednocení všech procesů a informací v jednom podnikovém informačním systému a implementace nástrojů proaktivního řízení s důrazem na poskytování aktuálních výstupů pro vyhodnocování zakázek z pohledu dodržování plánovaných nákladů a stanovených termínů.

 

Helios Orange pro psychiatrickou léčebnu Havlíčkův Brod

Psychiatrická léčebna Havlíčkův Brod od letošního ledna implementovala informační systém Helios Orange z produkce Asseco Solutions. Implementace, kterou provedla společnost HARPAGON Software, partner Asseco Solutions, se sestávala z úvodní studie, analýzy, následně nastavení a pilotního provozu. Další krokem byla akceptace s cílem převzetí systému do užívání. V ostrém provozu běží Helios Orange v havlíčkobrodské Psychiatrické léčebně od 1. ledna letošního roku. Předcházelo mu dvouměsíční období školení uživatelů a zkušebního provozu. Systém přinese svým uživatelům i přehlednější evidenci stazek, výjezdů vozidel, sledování nákladů na ostatní mechanismy. Důležitá je i jeho vazba na datové schránky, přehledná a rychlá orientace v informacích, sumarizačních součtech, reportech a výkazech. A samozřejmě také bezpečné uložení dat, jejich zabezpečení, ochrana před zneužitím.

 

ERP Epicor 9 s plně integrovanou sadou tiskových řešení

Společnosti Epicor Software a Eastman Kodak budou dodávat ERP řešení s integrovanou sadou průmyslových tiskových řešení Kodak. Aliance obou společností pomůže uspokojit rostoucí poptávku organizací zabývajících se tiskem, publikováním, komerčním tiskem a balením po škálovatelném a flexibilním řešení podnikového řízení. ERP řešení Epicor 9 integrované s nástroji pracovního postupu Kodak a sadou tiskového softwaru KODAK EMS budou obě společnosti prodávat pod značkou Epicor for Printing and Packaging. Řešení je určeno pro střední a větší organizace zabývající se tradičním a digitálním tiskem.

 

SappyCar: ERP řešení pro automobilový průmysl

SAP je již po mnoho let světovou jedničkou mezi podnikovými informačními systémy. Systémy SAP dominují především v nadnárodních korporacích a velkých organizacích veřejné a státní správy. Na bázi SAP Business Suite jsou však úspěšně rozvíjena také oborová řešení pro středně velké výrobní a obchodní firmy, které pod názvem SAP Business All-in-One budují a implementují téměř výhradně partnerské organizace. Jednu z nejvýznamnějších na českém trhu, společnost Aimtec a její produkt SappyCar, si představíme v následujícím díle našeho pravidelného seriálu.

 

S&T zajistí nový IS pro ZŘUD-Masokombinát Písek

Společnosti ZŘUD-MASOKOMBINÁT PÍSEK CZ a S&T CZ uzavřely smlouvu na dodávku a zavedení nového podnikového informačního systému pro řízení ekonomických, logistických a výrobních procesů. Nasazený systém je založen na platformě informačního systému SAP ERP a oborového řešení pro masozpracovatelský průmysl myMEAT Solutions od švýcarské společnosti Softproviding. Tento komplexní systém pokrývá veškeré specifické výrobní procesy počínaje chovem živých zvířat přes porážku, zpracování masa až po expedici a prodej finálních masných výrobků. Nasazené řešení má společnosti ZŘUD-MASOKOMBINÁT zajistit podpůrné nástroje pro efektivnější řízení a další rozvoj společnosti.

 

ROSTEX se rozhodl pro informační systém Helios Green

ROSTEX Vyškov se rozhodl pro implementaci informačního systému Hélios Green. Smlouva mezi ním a dodavatelem informačního systému společností Asseco Solutions byla podepsána 31. března a náběh systému do ostrého provozu je plánován, s ohledem na účetní období, na 1. leden 2011. V současné době tedy začíná zákazník s implementací systému a připravuje školení budoucích uživatelů. Od nového systému si management společnosti slibuje zejména snadno dostupné, rychlé a přesné výstupy nezbytné pro řízení firmy, především v oblasti zefektivňování vnitrofiremních procesů a řízení zakázek.
 

Aimtec implementuje ERP systém SAP

i v ruském závodě koncernu HP Pelzer

Po úspěšné implementaci podnikového informačního systému SAP ve výrobních závodech firmy HP Pelzer v Radčicích u Plzně, Nošovicích a Bratislavě zavádí společnost Aimtec ERP systém SAP také v ruské pobočce v Kaluze. Zde Aimtec nasadí komplexní informační systém s rozhraním na ruský software 1C. Specialitou řešení je nastavení finančního modulu na ruské účetní zákony.
HP Pelzer Group s hlavním sídlem v německém Wittenu představuje největšího světového dodavatele akustických systémů v oblasti automotive. Společnost vyrábí vnitřní vybavení a obložení do osobních automobilů s ohledem na izolaci proti hluku a koberce do automobilů. Zákazníky jsou všichni významní výrobci osobních automobilů na světě. Koncern vlastní 37 výrobních závodů a 5 vývojových center v 18 zemích světa.

 

Výroba komunikačních komponent s Byznysem

Společnost ELO+, výrobce komunikačních adaptérů pro automatizaci a systémy zabezpečení, začala pro přesnější výkaznictví o zakázkách a efektivnější řízení v oblasti skladování, výroby a expedice využívat ERP třídy Byznys od společnosti J.K.R. Zavést nový informační systém se společnost ELO+ rozhodla kvůli trvale rostoucím požadavkům na efektivní řízení výroby a s tím souvisejících procesů, které stávající řešení již nebylo schopné zvládat. Úvodní analýza probíhala s ohledem na specifické požadavky společnosti, která zpracovává ve vlastním výrobním procesu jak materiál nakoupený, tak materiál dodaný zákazníkem. Před nasazením ERP třídy Byznys společnost ELO+ zčásti evidovala technologické postupy a kusovníkové rozpady v elektronické podobě a pro využití těchto informací v novém systému vytvořili konzultanti uživatelský formulář, který slouží k importům dat. Po natažení dat do nové struktury se pak provádějí úpravy výrobních operací a doplnění kusovníkových rozpadů materiálu zákazníka.

 

Doplněk pro propojení MS Dynamics AX a SAP

Společnost Microsoft představila nový doplněk pro ERP systémy, který umožňuje vzájemnou komunikaci mezi Microsoft Dynamics AX a SAP Business Suite. Hlavním přínosem je bezproblémová komunikace s centrálou používající SAP, ale i jednodušší spolupráce mezi pobočkami, které nasadily Microsoft Dynamics AX. Nový doplněk nabízí vyšší průhlednost finančních operací napříč celou organizací a podpoří jednotný zásobovací řetězec s automatickým vyřizováním objednávek. Nový doplněk pro propojení obou informačních systémů bude k dispozici ke stažení od letošního podzimu. Více informací naleznete na adrese http://www.microsoft.com/dynamics/twotier nebo na http://www.microsoft.com/cze/dynamics/default.mspx.
 

Nová verze informačního systému Karat

IS Karat verze 10 přináší lepší podporu řízení firemních procesů

Společnost Karat Software uvedla na trh novou verzi svého informačního systému Karat. Nová verze IS Karat verze 10 přináší legislativní, funkční a technologické inovace dle strategického plánu rozvoje systému, přičemž využívá námětů a požadavků uživatelů.

 
<< Začátek < Předchozí 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Další > Konec >>

Strana 51 z 60

8 největších rizik při implementaci
firemního informačního systému

8 největších rizik při implementaci firemního informačního systémuImplementaci firemního software si můžete představit jako stavbu domu. Nejdřív uvažujete, jak má dům vypadat, jaké nároky splňovat. Řešíte, co je pro vás důležité a do čeho jste ochotní investovat a jaké zařízení budete muset oželet nebo si ho pořídíte později. Během stavby se pak objevují ...

10 tipů, jak změnit a vybrat
informační systém

AbraKaždá moderní firma se neustále rozvíjí a zastaralý informační systém nebo několik poslepovaných softwarových nástrojů už nemusí jejímu tempu stačit. Jak takový okamžik poznat a jak se na změnu a výběr systému připravit? Poradíme vám deset tipů, jak při výběru systému postupovat.
další články o ERP

Automatizace procesů v ERP

 

Kritická místa ERP projektů

 

Digitální transformace a ERP