CCV
COMPAS

Přihlášení ERP News


Tematické seriály

Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Berghof

IT Systems / ERP systémy

Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1

Partneři webu

Nasazením ERP systému práce nekončí,
ale začíná

Nasazením ERP systému práce nekončí, ale začíná„Rozrůstáme se a potřebujeme informační systém, abychom se mohli rozrůstat dále…“ Že už jste to také někdy zaslechli? Určitě – je to velmi častá věta majitelů společností nebo pracovníků v top managementu. Další častou větou je: „Současný systém nám již nestačí, potřebujeme nový větší, lepší…“ Co s tím?

10 tipů, jak správně vybrat
a naimplementovat ERP systém

10 tipů, jak správně vybrat a naimplementovat ERP systémImplementace podnikového ERP systému patří mezi nejdražší, časově nejnáročnější a svou komplexností nejsložitější úkoly, které IT oddělení může od vedení dostat. Šance, že bude celý projekt zpožděný a prodražený, je vysoká, protože celý proces výběru ERP systému a jeho implementace může při nedostatečné ...

Základem úspěšné implementace ERP je vědět, co chceme

Ať už je kterákoli firma v situaci, kdy si pořizuje nový informační systém a ať už je jejím dodavatelem kterákoli softwarová společnost, jedno platí vždy: Úspěch implementace ERP závisí na tom, jak dobře je projekt připraven. K tomu je nezbytná výborná znalost potenciálního zákazníka a umění vyhodnotit jeho potřeby.

 

Grafické uživatelské rozhraní jako klíčový prvek moderních ERP systémů

Požadavky na ERP systém se v čase výrazně proměnily. Dříve byl kladen důraz především na jejich funkční část – na schopnosti efektivní práce s daty, stabilitu, bezpečnost a možnosti customizace procesů a struktury dat. Uživatel se musel nový systém naučit používat takový, jaký byl, a zvykat si na nové uživatelské prostředí při každém přechodu na nový systém nebo jeho novou verzi.

 

Minerva získala zakázku v Saudské Arábii

Minerva zahájí v dubnu projekt implementace svého řešení automatického sběru dat pomocí čárových kódů v potravinářské firmě se sídlem v Saudské Arábii. Konzultanti Minervy se do Saudské Arábie vrací už ke druhému zákazníkovi. Jedná se o mezinárodní projekt místního partnera QAD, Abdulla Fouad, kde Minerva v rámci implementace ERP QAD participuje na konkrétním podprojektu

 

Kritická místa ERP projektů v průběhu přípravy i realizace projektu

Příprava a realizace ERP projektu je celkem složitý proces, který má pro objednatele jednu velkou nevýhodu. Není mnoho příležitostí, jak se poučit z chyb a příště to udělat lépe. V historii firmy se tato situace mnohokrát neopakuje, a když už ano, tak obvykle za zcela rozdílných vnitřních i vnějších podmínek. Abyste úspěšně zvládli všechna číhající úskalí, nezbývá než aplikovat ověřené teorie řízení, udržet si strukturovaný nadhled nad celým projektem a uvědomit si kritická místa.

 

První železářská společnost Kladno používá IS Infor VISUAL

Podpora podnikových procesů a funkcí, nástroj k efektivnímu řízení výroby a k posílení konkurenceschopnosti na trhu. To byly hlavní motivy První železářské společnosti Kladno (PŽSK), které vedly její management k výběru nového ERP informačního systému. Vedení společnosti vybralo IS Infor VISUAL a jako implementátora společnost GEMMA Systems.

 

JSC ENERGO-PRO Georgia zefektivní provoz pomocí IFS Aplikací

 

Společnost IFS oznámila, že společnost JSC ENERGO-PRO Georgia, výrobce a distributor elektrické energie v Gruzii, se rozhodla nasadit ERP systém IFS Aplikace 8. Od tohoto kroku si zákazník slibuje zrychlení podnikových procesů, jako je finanční řízení, řízení projektů i lidských zdrojů, distribuce a údržba.

 

Novodobý ERP systém musí reagovat na změny

Trendem poslední doby jsou řešení, která zvládnou zastřešit veškeré firemní informace a flexibilně podporovat všechny důležité firemní procesy v návaznosti na uživatelské role. Zaměření uživatelského rozhraní na konkrétní pracovní místa totiž výrazně usnadňuje práci s ERP systémem.

 

QI jde příkladem v přizpůsobení ERP individuálním potřebám

Trh s informačními systémy odráží aktuální potřeby svých zákazníků, ale jeden požadavek zůstává napříč časem nezměněný – ERP systém, který nezvyšuje výkonnost firmy, je prakticky mimo hru. Stále častěji se k tomuto požadavku přidává zaměření informačního systému na individuální potřeby konkrétních firem a na provázanost dat s firemními procesy.

 

WBI Systems na českém trhu končí

Slovenské WBI se bude starat o české zákazníky napřímo

Slovenská společnost WBI, s.r.o. ke konci loňského roku ukončila spolupráci s partnerem WBI Systems, který od září 2009 podnikal na českém trhu pod pronajatou značkou WBI. Důvodem k ukončení spolupráce bylo, podle vyjádření vedení slovenské společnosti, poškozování dobrého jména firmy WBI.

 

Sage vstupuje na český trh ERP systémů

Společnost Sage ohlásila vstup na český trh se svým řešením Sage ERP X3, které cílí především na středně velké podniky v různých odvětvích včetně výroby, služeb, distribuce a dalších. Celosvětově používá Sage ERP X3 více než 4800 podniků ve stovce zemí. Podle analytické společnosti Gartner je Sage celosvětově třetí největší dodavatel ERP z hlediska tržního podílu.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 55

Procesní analýza pro nasazení
ERP systému

Procesní analýza pro nasazení ERP systémuProcesní přístup a procesní analýza se stávají běžnými postupy při budování a řízení moderních výrobních firem a podkladem pro případné nasazení nového informačního systému. V aktuálním, inovačním konceptu Průmysl 4.0 je procesní přístup výchozím principem, který propojuje stroje, procesy a výrobky na základě automatizace ...

Přehled dodavatelů ERP systémů
se rychle rozrůstá

Kam kráčí ERP?Více než 80 firem se už zapojilo do našeho nového přehledu ERP dodavatelů, ve kterém najdete informace o nabídce jednotlivých společností nabízejících služby implementace ERP systémů a získáte stručný přehled o jejich zkušenostech v různých odvětvích. U většiny firem najdete i popis vybraných referenčních projektů.
další články o ERP

Vaše ERP a trendy digitalizace?

 

Právní úprava změnového řízení
při implementaci softwaru

 

ERP a cloud jdou ruku v ruce